Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

NZÚ Light - Solární ohřev vody

Dotace pro solární ohřev vody v roce 2024 pro nízkopříjmové domácnosti a seniory, kteří obývají bytový či rodinný dům. Zaplatí za solární panely na ohřev vody pouze 1 Kč. Finanční prostředky se vyplácí ještě před realizací, takže není potřeba investovat žádné vlastní peníze.
Nové podmínky Dotace pro solární ohřev vody v roce 2024

NZÚ Light a kdo na ni má nárok

  • Pro seniory a nízkopříjmové domácnosti zůstává příspěvěk stejný, ve výší 70.000 Kč, nově je však podmínkou pořízení nové akumulační nádrže  (bojleru), která je u nás v DEMBO automaticky součástí zakázky
  • Pokud se rozhodnete pro instalaci bez nového bojleru, dostanete od státu 50.000 Kč.
  • FVE systém pro ohřev vody má nově navýšený minimální požadovaný výkon z 1,5 kWp na 2 kWp
  • Řešení pro solární ohřev vody musí být vždy vybaveno povinnou ochranou proti opaření
Jaké jsou výhody?

Jak získat dotaci NZÚ Light?

Podání žádosti je snadné. Stačí vyplnit on-line formulář přes AIS SFŽP ČR. Podmínkou pro získání dotace je profesionální montáž systému odborně způsobilou osobou.

Rychlá montáž

Instalace solární elektrárny do měsíce!

Rychlá montáž

Realizace instalace solární elektrárny (instalace solárních panelů, instalace elektročásti FVE, spuštění, zaškolení) do jednoho měsíce od souhlasného stanoviska distributora.

Kvalitní komponenty

Nabízíme třífázové měniče Solax, hybridní měniče GoodWe a solární panely prémiových značek Canadian Solar a LONGi

Kvalitní komponenty

Fotovoltaiku tvoří fotovoltaické panely, střídač a baterie. Panely přeměňují sluneční záření na stejnosměrný proud, který střídač převádí na elektřinu střídavou, která napájí běžné spotřebiče, jenž jsou připojené do sítě.

Vše vyřídíme za Vás

Fotovoltaika na klíč. Poradíme, najdeme ideální řešení, vyřešíme dotaci a kompletně namontujeme.

Vše vyřídíme za Vás

Po přijetí poptávky Vás ihned kontaktujeme, přijedeme k Vám, vybereme společně ideální řešení, vyřešíme montáž, dotace, záruční i pozáruční servis.
Časová osa

Průběh realizace

Bezplatná konzultace

Součástí zakázky je bezplatná konzultace, technická obhlídka a návrh řešení ještě před podepsáním smlouvy.

Férová nabídka

Připravíme tu nejvýhodnější nabídku, která bude zohledňovat veškeré podklady, které od Vás získáme během předchozí konzultace

Zařídíme veškeré formality

Vyřídíme žádost o připojení do distribuční sítě sítě a dotaci Nová zelená úsporám.

Instalace FVE

Instalace solárních panelů, instalace elektročásti FVE, spuštění a zaškolení.

Nová zelená úsporám

Dotace z Nové zelené úsporám může pokrýt až 50 % všech nákladů na pořízení fotovoltaiky.

Spokojený zákazník

Hurá, získáváte energii ze slunečního záření a ještě k tomu šetříte planetu i své účty.

Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

Můžete nám napsat e-mail: info@dembo.cz nebo zavolat: 607 584 830

Po vyplnění požadovaných informací naši odborní technici vyhodnotí to nejlepší řešení pro Vaši domácnost.

FAQ

Často kladené otázky

Nová výzva přinese několik změn: Rozšířeny budou možnosti v rámci zateplení a dojde k úpravě některých podmínek, které budou mít vliv na výpočet dotace. Tyto změny budou zveřejněny 30. května 2024. Změny se také dotknou povinných příloh k žádosti, což by mělo zjednodušit celý proces a učinit jej přístupnějším.

Nové podmínky jsme shrnuli v článku Nové podmínky NZÚ Light na našem Blogu.

Kombinace solárního ohřevu a tepelného čerpadla může být velmi efektivním způsobem získávání tepla a teplé vody pro domácnost. Tato kombinace umožňuje optimalizovat využití energie ze slunce a zároveň poskytuje spolehlivý způsob získávání tepla i v obdobích, kdy sluneční záření není dostatečné.

Základní princip spočívá v tom, že solární panely absorbují sluneční energii a předehřejí vodu v solárním zásobníku. Tepelné čerpadlo je poté použito k dalšímu zvýšení teploty této vody, pokud je to potřeba. Tímto způsobem můžete dosáhnout vyšší teploty vody než jen pomocí solárních panelů a mít stále dostatek teplé vody i v oblačných dnech.

Tato kombinace může snížit vaše energetické náklady a zároveň minimalizovat vaši ekologickou stopu. Je důležité si vybrat vhodný systém a správně ho nastavit, což vyžaduje profesionální instalaci.

Ano. Na dotaci mají nárok i lidé, kteří se rozhodnou pro instalaci solárního ohřevu vody. Aktuálně lze čerpat až 45.000,- Kč na solární ohřev vody a 60.000,- Kč na solární ohřev vody s přitápěním. SFŽP ČR Vám vyplatí dále dalších 5.000,- Kč na úhradu spojenou s pořízením projektové dokumentace. Pořídíte-li si solární systém, dotace Vám bude vyplacena až po úplném uhrazení faktur.