Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Fotovoltaika pro firmy | Dotace 2024

Od 1. března do 31. října 2024 se firmy mohou přihlásit o dotace na instalaci fotovoltaických systémů prostřednictvím výzvy RES+. Tato příležitost přináší nejen finanční podporu, ale i vizi zelenější budoucnosti pro podniky, které se rozhodnou stát průkopníky v oblasti obnovitelných zdrojů.
Fotovoltaika pro hospodářskou firmu
Financování fotovoltaiky pro firmy

Kdo na Dotaci RES+ dosáhne

Finanční prostředky (3 mld. Kč) z dotační výzvy RES+ jsou určeny na instalace nových fotovoltaických elektráren na již existujícím odběrném místě s výkonem 50 kW až 5 MW, v Praze od 10 kW. Vyrobená energie musí být primárně spotřebována v místě výroby.

Aby však byla cesta firem k fotovoltaice úspěšná, je třeba pečlivě připravit žádost o dotaci. Výzva RES+ klade důraz na detailní a kvalitní projekty, které splňují všechny technické a administrativní požadavky. Je tedy nezbytné, aby firmy spolupracovaly s odborníky na fotovoltaiku a dotace, kteří pomohou překlenout případné administrativní a technické bariéry.

Výběr je nesoutěžní, formou kdo dřív přijde, ten dřív bere, proto je potřeba být připravení.

Jaké jsou výhody?

S fotovoltaikou pro firmy od DEMBO jen získáte!

Kromě ekonomických benefitů přináší fotovoltaika pro firmy i pozitivní marketingový rozměr. Zákazníci i obchodní partneři vnímají investice do udržitelných technologií jako znak moderního a zodpovědného přístupu k podnikání. Vědomí, že produkty nebo služby, které firma nabízí, pocházejí z provozu s nízkou uhlíkovou stopou, může být silným komunikačním nástrojem.

Rychlá montáž

Instalace solární elektrárny do měsíce!

Rychlá montáž

Realizace instalace solární elektrárny (instalace solárních panelů, instalace elektročásti FVE, spuštění, zaškolení) do jednoho měsíce od souhlasného stanoviska distributora.

Kvalitní komponenty

Nabízíme třífázové měniče Solax, hybridní měniče GoodWe a solární panely prémiových značek Canadian Solar a LONGi

Kvalitní komponenty

Fotovoltaiku tvoří fotovoltaické panely, střídač a baterie. Panely přeměňují sluneční záření na stejnosměrný proud, který střídač převádí na elektřinu střídavou, která napájí běžné spotřebiče, jenž jsou připojené do sítě.

Vše vyřídíme za Vás

Fotovoltaika na klíč. Poradíme, najdeme ideální řešení, vyřešíme dotaci a kompletně namontujeme.

Vše vyřídíme za Vás

Po přijetí poptávky Vás ihned kontaktujeme, přijedeme k Vám, vybereme společně ideální řešení, vyřešíme montáž, dotace, záruční i pozáruční servis.
Časová osa

Průběh realizace

Bezplatná konzultace

Součástí zakázky je bezplatná konzultace, technická obhlídka a návrh řešení ještě před podepsáním smlouvy.

Férová nabídka

Připravíme tu nejvýhodnější nabídku, která bude zohledňovat veškeré podklady, které od Vás získáme během předchozí konzultace

Zařídíme veškeré formality

Vyřídíme žádost o připojení do distribuční sítě sítě a dotaci Nová zelená úsporám.

Instalace FVE

Instalace solárních panelů, instalace elektročásti FVE, spuštění a zaškolení.

Nová zelená úsporám

Dotace z Nové zelené úsporám může pokrýt až 50 % všech nákladů na pořízení fotovoltaiky.

Spokojený zákazník

Hurá, získáváte energii ze slunečního záření a ještě k tomu šetříte planetu i své účty.

Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

Můžete nám napsat e-mail: info@dembo.cz nebo zavolat: +420 607 584 830

Po vyplnění požadovaných informací naši odborní technici vyhodnotí to nejlepší řešení pro Vaši domácnost.

FAQ

Často kladené otázky

Fotovoltaické instalace pro firmy jsou často větší a složitější než ty domácí. S ohledem na tuto skutečnost vynakládáme maximální úsilí, abychom zajistili, že solární systémy DEMBO jsou co možná nejvíce bezúdržbové a bezporuchové. Pomáhá v tom mimo jiné vzdálený dohled, který umožní vzdáleně sledovat každý jednotlivý panel a maximalizovat produkci. Bezpečnostní systémy použité v optimalizátorech zajišťují, že v případě poruchy instalace automaticky sníží napětí na modulech, čímž se minimalizuje riziko úrazu elektrickým proudem.

V našich fotovoltaických systémech používáme pouze osvědčená řešení a technologie. Dbáme na maximální komfort a pocit bezpečí našich investorů, proto instalujeme pouze ověřené a kvalitní elektrárny. Instalace navrhujeme minimálně na 25 let a vynakládáme maximální úsilí, aby během tohoto období fungovaly efektivně, bezpečně a bezúdržbově.

Správně zvolená a navržená fotovoltaická elektrárna na firmě zaručí výrazné snížení nákladů na elektřinu – to však není její jediná výhoda!

Fotovoltaická instalace s funkcí nouzového napájení (tzv. záloha) umožňuje chránit podnik před fatálními následky neplánovaného přerušení dodávky energie ze sítě. Bateriové systémy nejsou dostatečně výkonné, aby běžely nepřetržitě po delší dobu, ale mohou poskytnout neocenitelný čas na uložení citlivých dat nebo dokončení kritických úloh.

Vlastní fotovoltaická elektrárna je také skvělým způsobem, jak pozitivně posílit image značky. Proenvironmentální aktivity jsou hodnoceny jednoznačně kladně a mohou být rozhodujícím faktorem pro potenciální dodavatele. Často jsou také požadavkem na získání různých typů proekologických certifikátů.

Dotace na fotovoltaiku pro firmy jsou jedním z řešení, díky kterému jsou náklady na tento projekt nižší a návratnost investice rychlejší. 

Národní plán obnovy nabízí finanční prostředky pro malé, střední i velké firmy na pořízení a instalaci fotovoltaických systémů s akumulátorem i bez něj.

Vzhledem k často složitým formalitám souvisejícím se spolufinancováním doporučujeme nás kontaktovat a my poradíme v procesu žádosti o dotace pro fotovoltaické firmy.

Hledáte-li kompetentní specialisty, kteří nejen profesionálně montují fotovoltaické panely, ale také pomáhají s žádostí o dotace pro firmy na fotovoltaické instalace, obraťte se na DEMBO.

Od 1. března do 31. října 2024 se firmy mohou elektronicky přihlásit o dotace na instalaci fotovoltaických systémů pro firmy prostřednictvím výzvy RES+, která je realizována skrze systém AIS SFŽP ČR dostupného na webových stránkách zadosti.sfzp.cz. Tato příležitost přináší nejen finanční podporu, ale i vizi zelenější budoucnosti pro podniky, které se rozhodnou stát průkopníky v oblasti obnovitelných zdrojů.

Finanční prostředky (3 mld. Kč) z dotační výzvy RES+ jsou určeny na instalace nových fotovoltaických elektráren na již existujícím odběrném místě s výkonem 50 kW až 5 MW, v Praze od 10 kW. Vyrobená energie musí být primárně spotřebována v místě výroby.

Aby však byla cesta firem k fotovoltaice úspěšná, je třeba pečlivě připravit žádost o dotaci. Výzva RES+ klade důraz na detailní a kvalitní projekty, které splňují všechny technické a administrativní požadavky. Je tedy nezbytné, aby firmy spolupracovaly s odborníky na fotovoltaiku a dotace, kteří pomohou překlenout případné administrativní a technické bariéry.