Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Montáž solárních panelů

Instalujeme solární panely na střechy rodinných domů, bytových jednotek i firem. Ihned po podpisu smlouvy dovezeme veškeré komponenty (fotovoltaické panely, střídač a baterie) na smluvené místo a může začít samotná montáž.
návratnost fotovoltaiky pro firmy

Veškeré komponenty skladem! Montáž ihned po podpisu smlouvy.

fotovoltaika výkon na m2
fotovoltaika jaro
Proč montáž fotovoltaiky od DEMBO?

Kompletní montáž
A-Z

  • vypracujeme profesionální projekt
  • dovezeme veškeré potřebné vybavení (solární panely, solární invertory, montážní systém fotovoltaických panelů atd.),
  • zajistíme profesionální připojení k síti,
  • poskytneme odborné poradenství a podporu v oblasti dotací na fotovoltaiku,
  • získáte záruku profesionálního a včasného provedení,

Jaké jsou výhody?

FVE panely od DEMBO jsou prakticky bezúdržbové

Po instalaci začne elektrárna odebírat a vyrábět energii automaticky a tak se prakticky nemusíte starat o její provoz. Vhodným návrhem a montáží FVE panelů je instalace skoro bezúdržbová a většinou nevyžaduje žádný větší zásah. Fotovoltaika pracuje velmi tiše, takže se nemusíte obávat hluku.

Rychlá montáž

Instalace solární elektrárny do měsíce!

Rychlá montáž

Realizace instalace solární elektrárny (instalace solárních panelů, instalace elektročásti FVE, spuštění, zaškolení) do jednoho měsíce od souhlasného stanoviska distributora.

Kvalitní komponenty

Nabízíme třífázové měniče Solax, hybridní měniče GoodWe a panely prémiových značek Canadian Solar a LONGi

Kvalitní komponenty

Fotovoltaiku tvoří fotovoltaické panely, střídač a baterie. Panely přeměňují sluneční záření na stejnosměrný proud, který střídač převádí na elektřinu střídavou, která napájí běžné spotřebiče, jenž jsou připojené do sítě.

Vše vyřídíme za Vás

Fotovoltaika na klíč. Poradíme, najdeme ideální řešení, vyřešíme dotaci a kompletně namontujeme.

Vše vyřídíme za Vás

Po přijetí poptávky Vás ihned kontaktujeme, přijedeme k Vám, vybereme společně ideální řešení, vyřešíme montáž, dotace, záruční i pozáruční servis.
Realizace

Nejnovější realizace

Některé z našich projektů instalace fotovoltaiky a tepelných čerpadel. Přidejte se k seznamu spokojených zákazníků.

Časová osa

Průběh instalace

Termín montáže

Na základě telefonické domluvy vybereme ideální termín realizace. Doma být nemusíte.

Montáž panelů

Montáž nosné konstrukce a panelů dle typu střechy. Ideální sklon je mezi 30 až 35 stupni s orientací k jihu

Montáž technologie

Montáž baterií a střídače do útrob domu/technická místnost/garáž.

Zprovoznění a test systému

Spuštění a nastavení technologie a test funkčnosti systému.

Proškolení

Vše vysvětlíme a ukážeme. Jak sledovat výrobu a úsporu, jak používat aplikaci v mobilu, jak provádět údržbu.

Podpora zákazníkovi

Jsme tu pro Vás kdykoliv po realizaci. Nabízíme vzdálený dohled nad funkčností elektrárny.

Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

Můžete nám napsat e-mail: info@dembo.cz nebo zavolat: +420 607 584 830

Po vyplnění požadovaných informací naši odborní technici vyhodnotí to nejlepší řešení pro Vaši domácnost.

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.
FAQ

Často kladené otázky

Ideální sklon je mezi 30 až 35 stupni s orientací k jihu. Pokud je ale vaše střecha rovná, nebo naopak příliš strmá, poradíme si i s tím. Nejčastěji se pak solární panely instalují:

  • Na šikmou střechu rovnoběžně se střešní krytinou.
  • Na plochou střechu na speciální konstrukci, která má sklon 15 až 20 stupňů.
  • A vždy tak, aby byla maximalizovaná doba osvitu.

Pokud je střecha sice šikmá, ale sklon je mírnější, nebo naopak příliš prudký, používáme konstrukci, která úhel panelů také zlepší.

Po schválení dotace, tedy v momentě, kdy má klient jistotu, že získá dotaci, nastává odborná instalace fotovoltaické elektrárny, která trvá průměrně 2 dny. Konkrétní doba realizace záleží na velikosti instalované elektrárny a technických podmínkách dané stavby.

Fotovoltaika je v poslední době diskutované téma. Všemožné diskuse iniciují nejen výrobci a montéři solárních panelů, ale také lidé, kteří již toto řešení měli možnost využít, a dokonce i vláda, která na takové investice nabízí různé druhy dotací. Jakákoli chvála FVE panelů však není PR tahem – fotovoltaika má opravdu mnoho výhod:

Elektřina zdarma
Největší výhodou instalace fotovoltaických panelů je samozřejmě možnost získání elektřiny zdarma. Elektřina spotřebovaná na denní bázi v domácnosti je nejprve odebírána ze soukromé fotovoltaické instalace, a je tedy zcela zdarma. Až když dojdou „zásoby“ elektřiny odebrané ze soukromé mikroelektrárny, je nutné nakupovat elektřinu od dodavatelů elektřiny. I tak jsou však účty několikanásobně nižší než v situaci, kdy je veškerá elektřina odebírána od dodavatele.

Ekologie
O tom, že naše planeta je v horším a horším stavu, není třeba nikoho přesvědčovat. Široké používání proekologických řešení by proto nemělo být považováno za možnost budoucnosti, ale jako nutnost, která by neměla čekat. V tomto ohledu je těžké najít ekologičtější variantu, než jsou solární panely.

Fotovoltaické panely
jsou z hliníku a křemíku, tedy z recyklovatelných materiálů. Navíc nevylučují žádný prach ani zdraví škodlivé látky – je to zcela bezpečné řešení pro nás, lidi, i pro flóru a faunu. Když už mluvíme o ekologickém aspektu fotovoltaiky, nelze zapomenout, že nespotřebovává zdroje pitné vody. Pokud vám tedy záleží na ekologii a stavu přírodního prostředí, námi nabízené solární panely jsou bezpochyby perfektním řešením pro váš rodinný dům.

Možnost získání finančních prostředků
V závislosti na ploše, na které mají být fotovoltaické panely umístěny, a množství elektřiny, kterou budou schopny vyrobit, může instalace fotovoltaické instalace pro rodinný dům stát několik až stovky tisíc. Je však na místě si uvědomit, že lidé investující do fotovoltaických panelů mohou využít dotace NZŮ.

Využití nevyčerpatelné energie
Když už jsme u výhod fotovoltaiky, nelze nezmínit, že jejím výběrem můžete využít nevyčerpatelný zdroj energie, který je navíc běžně dostupný. Samozřejmě, že každé místo na zeměkouli je vyhřívané sluncem stejně, ale v tomto ohledu má ČR rozhodně komfortní podmínky. Solární energie je u nás srovnatelná s kalkulací pro Německo – zemi, která je v instalovaném výkonu nesporným lídrem na evropském trhu.

Snadnost použití
Na výhody fotovoltaické instalace často upozorňují také lidé, kteří ji již měli možnost využít. Zde je obvykle naznačena uživatelská přívětivost instalace. Energii odebírají a vyrábějí panely automaticky, a tak se členové domácnosti denně prakticky nemusí starat o provoz instalace. Vhodným návrhem a montáží solárních panelů je instalace prakticky bezúdržbová a většinou nevyžaduje žádný větší zásah. Za zmínku také ještě jednou stojí, že fotovoltaické panely pracují tiše – díky tomu jsou denně prakticky nepostřehnutelné.

Máte jakékoliv další dotazy, obraťte se na nás, rádi Vám cokoliv zodpovíme.

 

Orientace střechy je vždy nejlepší na jih. Skvělý zůstává jihovýchod jihozápad. Využitelné jsou také západní a východní strana.

Solární panely můžete umístit i na další budovy, jako jsou garáže, stodoly apod. Abyste mohli získat dotaci na FVE, je třeba, aby byly všechny objekty, které chcete pro fotovoltaiku použít, zaneseny v katastru nemovitostí.

Není třeba instalovat žádné konstrukce předem

Fotovoltaická instalace pro dům nebo firmu je systém navržený tak, aby mohl fungovat po celý rok. Zároveň je třeba mít na paměti, že se změnou ročních období se mění délka dne a oslunění, což ovlivňuje efektivitu instalace.

V zimě je výnos z fotovoltaiky rozhodně nižší než v létě, ale nižší teploty charakteristické pro zimní měsíce jsou pro fotovoltaiku lepší, protože se panely nepřehřívají a pohyb elektronů je efektivnější.

V zimě potenciální výnos klesá na několik desítek kilowatthodin za měsíc.

 

Dotace Nová zelená úsporám je určena pro majitele a stavebníky rodinných a bytových domů, společenství vlastníků a bytová družstva.

Dotace je na výměnu neekologického zdroje tepla, na instalaci fotovoltaické elektrárny, na výměnu elektrického vytápění za tepelné čerpadlo.

Výše dotace je ovlivněna zdrojem, za který je původní měněný.  Maximální výše dotace dosahuje až 50 % způsobilých výdajů, které jsou řádně doloženy.