Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Fotovoltaika pro bytové domy a SVJ

Fotovoltaika pro bytová společenství je velmi výhodná investice. Elektřina odebraná ze slunce se přeměňuje na elektřinu, která napájí společné části nemovitosti a domácnosti, které se účastní. Jedná se o místa jako jsou schodiště, sklepy, sklady, výtahy, parkoviště nebo podzemní garáže.
Proč solární panely na bytový dům?

Získáte náskok, před raketovým zdražováním energií

Fotovoltaika je budoucnost výroby elektřiny. Staňte se energeticky nezávislí a soběstační.

Sdílejte se sousedy energii z obnovitelných zdrojů, ušetříte společným výdajům a zároveň budete ekologicky šetrní ke svému okolí. 

Jaké jsou výhody?

S fotovoltaikou od DEMBO jen získáte!

Energie ze slunečního záření = bezobslužný zdroj tepla s minimálními provozními náklady

Rychlá montáž

Instalace solární elektrárny do měsíce!

Rychlá montáž

Realizace instalace solární elektrárny (instalace solárních panelů, instalace elektročásti FVE, spuštění, zaškolení) do jednoho měsíce od souhlasného stanoviska distributora.

Kvalitní komponenty

Nabízíme třífázové měniče Solax, hybridní měniče GoodWe a panely prémiových značek Canadian Solar a LONGi

Kvalitní komponenty

Fotovoltaiku tvoří fotovoltaické panely, střídač a baterie. Panely přeměňují sluneční záření na stejnosměrný proud, který střídač převádí na elektřinu střídavou, která napájí běžné spotřebiče, jenž jsou připojené do sítě.

Vše vyřídíme za Vás

Fotovoltaika na klíč. Poradíme, najdeme ideální řešení, vyřešíme dotaci a kompletně namontujeme.

Vše vyřídíme za Vás

Po přijetí poptávky Vás ihned kontaktujeme, přijedeme k Vám, vybereme společně ideální řešení, vyřešíme montáž, dotace, záruční i pozáruční servis.
Časová osa

Průběh realizace

Bezplatná konzultace

Součástí zakázky je bezplatná konzultace, technická obhlídka a návrh řešení ještě před podepsáním smlouvy.

Férová nabídka

Připravíme tu nejvýhodnější nabídku, která bude zohledňovat veškeré podklady, které od Vás získáme během předchozí konzultace

Zařídíme veškeré formality

Vyřídíme žádost o připojení do distribuční sítě sítě a dotaci Nová zelená úsporám.

Instalace FVE

Instalace solárních panelů, instalace elektročásti FVE, spuštění a zaškolení.

Nová zelená úsporám

Dotace z Nové zelené úsporám může pokrýt až 50 % všech nákladů na pořízení fotovoltaiky.

Spokojený zákazník

Hurá, získáváte energii ze slunečního záření a ještě k tomu šetříte planetu i své účty.

Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

Můžete nám napsat e-mail: info@dembo.cz nebo zavolat: +420 607 584 830

Po vyplnění požadovaných informací naši odborní technici vyhodnotí to nejlepší řešení pro Vaši domácnost.

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.
FAQ

Často kladené otázky

Vyrobená energie se podělí pro spotřebu jednotlivých domácností, které se účastní (nemusí všechny) Čerpat se bude v tom podílu, jak se to nahlásí distributorovi, a zbytek putuje do sítě společných částí budov.

Výrazně se tak sníží provozních nákladů společných částí budovy. Ušetřené peníze může bytové družstvo použít na modernizaci zařízení nebo jiné aktuální záležitosti. 

Fotovoltaika je nevyčerpatelný zdroj energie ze slunečního záření, který nevypouští do okolí škodlivé chemické sloučeniny.

SVJ jsou tak po instalaci FVE osvobozena od nákladů na vypořádání energií, od poplatku za distribuci a nákladů na tzv. komerční vyrovnání. Přebytečné množství elektřiny vyrobené těmito subjekty může být převedeno do sítě na základě čistého měření. Jedná se o zúčtování elektřiny vyrobené z fotovoltaického zařízení s energií spotřebovanou v zúčtovacím období – vyrobenou kWh za spotřebovanou kWh.

Co tedy fotovoltaika pro SVJ, bytová družstva a všechny bytovky, činžáky a panelové domy obecně přináší? 

  • výrazně snižuje měsíční spotřebu elektrické energie zapojených domácností a společné části budovy - spořit ze společných prostor budou všem domácnostem z bytového družstva,
  • zvyšuje hodnotu nemovitosti,
  • přispívá k ochraně životního prostředí,
  • komunita dosáhne na státní dotaci ve výši až 50 %,
  • díky úsporám je možné zvýšit investice do nemovitostí.

Pro dosažení co nejvyšší rentability investice do fotovoltaických panelů pro SVJ a správného výběru výkonového a technologického řešení celé instalace je nutné předem provést energetický audit. Jedná se o technicko-ekonomickou expertizu na využití energie v budově, která zahrnuje předpoklady pro projekt modernizace bloku. Jedná se o posouzení stávajícího stavu využívání energie a definuje možnosti a opatření k jeho zlepšení.

Hlavním prvkem odbornosti je ekonomická a energetická analýza stavebních úprav spolu s výběrem optimálního rozsahu modernizačních prací. Nejdůležitějším prvkem auditu je výpočet energetické a výkonové náročnosti v současném stavu bytového domu a po provedení úprav popsaných ve znaleckém posudku. Takový dokument je podkladem pro získání spolufinancování investice související s výstavbou fotovoltaiky v bloku. Audit může provádět autorizovaný auditor.

Výše úspor se mění podle toho, pro jaký systém fotovoltaiky (s baterií, s tepelným čerpadlem nebo s akumulací do vody) se rozhodnete. Mezi další faktory patří výše vaší spotřeby, ceny dodavatele elektrické energie a (ne)výhodnost vašich současných zařízení.

Pokud nyní topíte elektrokotlem, dokážete díky vhodně navržené fotovoltaické elektrárně ušetřit až 60 % nákladů. Konkrétní výši úspor zjistíte na základě energetického posudku, který vám pečlivě připravíme. Každému zákazníkovi chceme doporučit dlouhodobě nejvýhodnější řešení.

Fotovoltaická instalace pro dům nebo firmu je systém navržený tak, aby mohl fungovat po celý rok. Zároveň je třeba mít na paměti, že se změnou ročních období se mění délka dne a oslunění, což ovlivňuje efektivitu instalace.

V zimě je výnos z fotovoltaiky rozhodně nižší než v létě, ale nižší teploty charakteristické pro zimní měsíce jsou pro fotovoltaiku lepší, protože se panely nepřehřívají a pohyb elektronů je efektivnější.

V zimě potenciální výnos klesá na několik desítek kilowatthodin za měsíc.

 

Dotace Nová zelená úsporám je určena pro majitele a stavebníky rodinných a bytových domů, společenství vlastníků a bytová družstva.

Dotace je na výměnu neekologického zdroje tepla, na instalaci fotovoltaické elektrárny, na výměnu elektrického vytápění za tepelné čerpadlo.

Výše dotace je ovlivněna zdrojem, za který je původní měněný.  Maximální výše dotace dosahuje až 50 % způsobilých výdajů, které jsou řádně doloženy.