Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Fotovoltaika pro rodinný dům

Obliba fotovoltaiky na střechách rodinných domů u nás stále roste. Je to dáno především neustále rostoucími cenami energií. Díky fotovoltaickým instalacím máte možnost efektivně snížit částky vynaložené na účty za elektřinu až o 90 %. Využívejte obnovitelné zdroje a buďte nezávislí na raketových nárůstech cen energií.

Veškeré komponenty skladem! Montáž ihned po podpisu smlouvy.

Proč fotovoltaiku?

Získejte náskok, před zdražováním energie

Vlastní solární elektrárna není pouze úspora. Instalace fotovoltaiky na střechu rodinného domu je spojena také s výrazným zvýšením hodnoty nemovitosti a také větším zájmem ze strany potenciálních kupců.

Realizace

Nejnovější realizace

Některé z našich projektů instalace fotovoltaiky a tepelných čerpadel. Přidejte se k seznamu spokojených zákazníků.

Jaké jsou výhody?

S fotovoltaikou od DEMBO jen získáte!

Nabízíme komplexní realizaci zakázky: Návrh, dodávku zařízení na rodinný dům, montáž, zaškolení a následný servis. Naši specialisté se navíc postarají o všechny potřebné formality.

Rychlá montáž

Instalace solární elektrárny do měsíce!

Rychlá montáž

Realizace instalace solární elektrárny (instalace solárních panelů, instalace elektročásti FVE, spuštění, zaškolení) do jednoho měsíce od souhlasného stanoviska distributora.

Kvalitní komponenty

Nabízíme třífázové měniče Solax, hybridní měniče GoodWe a solární panely prémiových značek Canadian Solar a LONGi.

Kvalitní komponenty

Fotovoltaiku tvoří fotovoltaické panely, střídač a baterie. Panely přeměňují sluneční záření na stejnosměrný proud, který střídač převádí na elektřinu střídavou, která napájí běžné spotřebiče, jenž jsou připojené do sítě.

Vše vyřídíme za Vás

Fotovoltaika na klíč. Poradíme, najdeme ideální řešení, vyřešíme dotaci a kompletně namontujeme.

Vše vyřídíme za Vás

Po přijetí poptávky Vás ihned kontaktujeme, přijedeme k Vám, vybereme společně ideální řešení, vyřešíme montáž, dotace, záruční i pozáruční servis.
Časová osa

Průběh realizace

Bezplatná konzultace

Součástí zakázky je bezplatná konzultace, technická obhlídka a návrh řešení ještě před podepsáním smlouvy.

Férová nabídka

Připravíme tu nejvýhodnější nabídku, která bude zohledňovat veškeré podklady, které od Vás získáme během předchozí konzultace

Zařídíme veškeré formality

Vyřídíme žádost o připojení do distribuční sítě sítě a dotaci Nová zelená úsporám.

Instalace FVE

Instalace solárních panelů, instalace elektročásti FVE, spuštění a zaškolení.

Nová zelená úsporám

Dotace z Nové zelené úsporám může pokrýt až 50 % všech nákladů na pořízení fotovoltaiky.

Spokojený zákazník

Hurá, získáváte energii ze slunečního záření a ještě k tomu šetříte planetu i své účty.

Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

Můžete nám napsat e-mail: info@dembo.cz nebo zavolat: +420 607 584 830

Po vyplnění požadovaných informací naši odborní technici vyhodnotí to nejlepší řešení pro Vaši domácnost.

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.
FAQ

Často kladené otázky

Instalace FVE a její provoz jsou poměrně jednoduché. Výroba elektřiny solárními panely je možná díky jevu zvanému fotovoltaický efekt. Tento jev spočívá v tom, že v polovodiči vzniká elektromotorická síla. Co to znamená? Zjednodušeně řečeno, v jejím důsledku se sluneční energie přeměňuje na stejnosměrný proud, a to probíhá ve fotovoltaických článcích, které tvoří solární panely.

Aby bylo možné využít elektřinu vyrobenou fotovoltaickou instalací například v domácnosti nebo firmě, je nezbytný solární invertor (střídač). Jedná se o zařízení, pomocí kterého se stejnosměrný proud generovaný ze sluneční energie přeměňuje na střídavý proud s elektrickými parametry odpovídajícími parametrům veřejné sítě. Tedy ten, který je v našich elektrických zásuvkách.

Cena fotovoltaiky pro rodinný dům je jednou z nejčastěji diskutovaných otázek. Je třeba připomenout, že instalace fotovoltaické elektrárny je poměrně velký jednorázový náklad, který je však také investicí na mnoho let. Proto je třeba cenu fotovoltaiky posuzovat v kontextu dlouhodobého užívání.

Jaké jsou tedy náklady na instalaci solární elektrárny? Na otázku, kolik stojí fotovoltaika pro rodinný dům, je bohužel těžké dát jednoznačnou odpověď. Je to z důvodu individuálních měření prováděných u zájemce o realizaci. Cenu fotovoltaické instalace pro dům ovlivňují mimo jiné:

  • poptávka po elektřině,
  • velikost střechy,
  • sklon a umístění střechy.

Pokud chcete zjistit, kolik musíte zaplatit za solární panely pro rodinný dům, kontaktujte nás a my vybereme vhodná řešení s konkrétními náklady.

Fotovoltaika je v poslední době diskutované téma. Všemožné diskuse iniciují nejen výrobci a montéři solárních panelů, ale také lidé, kteří již toto řešení měli možnost využít, a dokonce i vláda, která na takové investice nabízí různé druhy dotací. Jakákoli chvála FVE panelů však není PR tahem – fotovoltaika má opravdu mnoho výhod:

Elektřina zdarma

Největší výhodou instalace fotovoltaických panelů je samozřejmě možnost získání elektřiny zdarma. Elektřina spotřebovaná na denní bázi v domácnosti je nejprve odebírána ze soukromé fotovoltaické instalace, a je tedy zcela zdarma. Nyní Váš dům napájí baterie, pokud je Vaše instalace obsahuje. Až když dojdou „zásoby“ elektřiny odebrané ze soukromé mikroelektrárny, je nutné nakupovat elektřinu od dodavatelů elektřiny. I tak jsou však účty několikanásobně nižší než v situaci, kdy je veškerá elektřina odebírána od dodavatele.

Ekologie

O tom, že naše planeta je v horším a horším stavu, není třeba nikoho přesvědčovat. Široké používání proekologických řešení by proto nemělo být považováno za možnost budoucnosti, ale jako nutnost, která by neměla čekat. V tomto ohledu je těžké najít ekologičtější variantu, než jsou solární panely.

Fotovoltaické panely jsou vyrobeny z materiálů, které jsou recyklovatelné, tedy hliníku a křemíku. Panely vyrábějící elektřinu navíc nevylučují žádný prach ani zdraví škodlivé látky – je to zcela bezpečné řešení pro nás, lidi, i pro flóru a faunu. Když už mluvíme o ekologickém aspektu fotovoltaiky, nelze zapomenout, že nespotřebovává zdroje pitné vody. Pokud vám tedy záleží na ekologii a stavu přírodního prostředí, námi nabízené solární panely jsou bezpochyby perfektním řešením pro váš rodinný dům.

Možnost získání finančních prostředků

V závislosti na ploše, na které mají být fotovoltaické panely umístěny, a množství elektřiny, kterou budou schopny vyrobit, se bude odvíjet celková cena realizace. Stát velmi rád podporuje přechod k obnovitelným zdrojům energie, proto Vám garantujeme získání dotace na fotovoltaiku Nová zelená úsporám.

Využití nevyčerpatelné energie

Když už jsme u výhod fotovoltaiky, nelze nezmínit, že jejím výběrem můžete využít nevyčerpatelný zdroj energie, který je navíc běžně dostupný. Samozřejmě, že každé místo na zeměkouli je vyhřívané sluncem stejně, ale v tomto ohledu má ČR rozhodně komfortní podmínky. Solární energie je u nás srovnatelná s kalkulací pro Německo – zemi, která je v instalovaném výkonu nesporným lídrem na evropském trhu.

Snadnost použití

Na výhody fotovoltaické instalace často upozorňují také lidé, kteří ji již měli možnost využít. Zde je obvykle naznačena uživatelská přívětivost instalace. Energii odebírají a vyrábějí panely automaticky, a tak se členové domácnosti denně prakticky nemusí starat o provoz instalace. Vhodným návrhem a montáží solárních panelů je instalace prakticky bezúdržbová a většinou nevyžaduje žádný větší zásah. Za zmínku také ještě jednou stojí, že fotovoltaické panely pracují tiše – díky tomu jsou denně prakticky nepostřehnutelné.

Průměrná instalace na rodinný dům za současných cen energií se vyplatí zhruba po 5 letech. Při životnosti systému navrženého na minimálně 25 let se investice vrátí v průměru 5krát.

Výše přímých úspor se mění podle toho, pro jaký systém fotovoltaiky (s baterií, s tepelným čerpadlem nebo s akumulací do vody) se rozhodnete. Mezi další faktory patří výše vaší spotřeby, ceny dodavatele elektrické energie a (ne)výhodnost vašich současných zařízení.

Pokud nyní topíte elektrokotlem, dokážete díky vhodně navržené fotovoltaické elektrárně ušetřit až 60 % nákladů. Konkrétní výši úspor zjistíte na základě energetického posudku, který vám pečlivě připravíme. Každému zákazníkovi chceme doporučit dlouhodobě nejvýhodnější řešení.

Fotovoltaická instalace pro dům nebo firmu je systém navržený tak, aby mohl fungovat po celý rok. Zároveň je třeba mít na paměti, že se změnou ročních období se mění délka dne a oslunění, což ovlivňuje efektivitu instalace.

V zimě je výnos z fotovoltaiky rozhodně nižší než v létě, ale nižší teploty charakteristické pro zimní měsíce jsou pro fotovoltaiku lepší, protože se panely nepřehřívají a pohyb elektronů je efektivnější.

V zimě potenciální výnos klesá na několik desítek kilowatthodin za měsíc.

 

Dotace Nová zelená úsporám je určena pro majitele a stavebníky rodinných a bytových domů, společenství vlastníků a bytová družstva.

Dotace je na výměnu neekologického zdroje tepla, na instalaci fotovoltaické elektrárny, na výměnu elektrického vytápění za tepelné čerpadlo.

Výše dotace je ovlivněna zdrojem, za který je původní měněný.  Maximální výše dotace dosahuje až 50 % způsobilých výdajů, které jsou řádně doloženy.