Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Tepelná čerpadla

Vsaďte na ekologický zdroj tepla a minimalizujte náklady na vytápění a ohřev vody! Tepelné čerpadlo dům v létě ochlazuje a v zimě vytápí. Podpoříte životní prostředí a nemusíte se více starat o ceny uhlí nebo plynu.

Veškeré komponenty skladem! Montáž ihned po podpisu smlouvy.

akumulační nádrž k tepelnému čerpadlu
Jaký typ tepelného čerpadla?

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je nejběžnější řešení využívající vzduch jako spodní zdroj energie a umožní ekologické a ekonomické vytápění domu. 

Tepelná čerpadla od DEMBO disponují funkcí aktivního chlazení bez nutnosti rozšiřování automatiky a zároveň pracují velmi tiše.

Jaký typ tepelného čerpadla?

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch jsou ideální náhradou za staré topné systémy a umožňují získat efektivní a ekonomický zdroj tepla pro váš dům a byt při venkovních teplotách až -25°C. Zařízení se vyznačují vysokou třídou energetické účinnosti.

Jaké jsou výhody?

S tepelným čerpadlem od DEMBO jen získáte!

Díky instalaci tepelného čerpadla získáte nižší sazbu za elektřinu a získáte tak zvýhodněných 20 hodin nízkého tarifu za den.
Správná volba distribuční sazby může ušetřit až 70 % z platby za elektřinu. 

Rychlá montáž

Instalace solární elektrárny do měsíce!

Rychlá montáž

Realizace instalace solární elektrárny (instalace solárních panelů, instalace elektročásti FVE, spuštění, zaškolení) do jednoho měsíce od souhlasného stanoviska distributora.

Kvalitní komponenty

Nabízíme třífázové měniče Solax, hybridní měniče GoodWe a solární panely prémiových značek Canadian Solar a LONGi.

Kvalitní komponenty

Fotovoltaiku tvoří fotovoltaické panely, střídač a baterie. Panely přeměňují sluneční záření na stejnosměrný proud, který střídač převádí na elektřinu střídavou, která napájí běžné spotřebiče, jenž jsou připojené do sítě.

Vše vyřídíme za Vás

Fotovoltaika na klíč. Poradíme, najdeme ideální řešení, vyřešíme dotaci a kompletně namontujeme.

Vše vyřídíme za Vás

Po přijetí poptávky Vás ihned kontaktujeme, přijedeme k Vám, vybereme společně ideální řešení, vyřešíme montáž, dotace, záruční i pozáruční servis.
Časová osa

Průběh realizace

Bezplatná konzultace

Součástí zakázky je bezplatná konzultace, technická obhlídka a návrh řešení ještě před podepsáním smlouvy.

Férová nabídka

Připravíme tu nejvýhodnější nabídku, která bude na míru šitá Vašim potřebám. Bude zohledňovat veškeré podklady, které od Vás získáme během předchozí konzultace.

Zařídíme veškeré formality

Vyřídíme žádost o připojení do distribuční sítě sítě a dotaci Nová zelená úsporám.

Nová zelená úsporám

Dotace z Nové zelené úsporám může pokrýt až 50 % všech nákladů na pořízení Tepelného čerpadla.

Instalace tepelného čerpadla

Instalace výparníku, kompresoru, kondenzátoru a expanzního ventilu, spuštění a zaškolení. Instalace je hotová během dvou dnů. 

Spokojený zákazník

Hurá, topíme ještě k tomu šetříte planetu i své účty.

Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

Můžete nám napsat e-mail: info@dembo.cz nebo zavolat: +420 607 584 830

Po vyplnění požadovaných informací naši odborní technici vyhodnotí to nejlepší řešení pro Vaši domácnost.

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.
FAQ

Často kladené otázky

Tepelná čerpadla se dělí podle spodního a horního zdroje. Spodním zdrojem se rozumí místo, ze kterého zařízení čerpá energii. Může to být vzduch, zem nebo podzemní voda. Horní zdroj je tepelné zářiče, tedy body, do kterých se předává naakumulované teplo, např. větrací otvory, radiátory nebo plošné (podlahové) vytápění.

Životnost TČ bývá obvykle  kolem 100 000 hodin. Vzhledem k tomu, že roční doba provozu tepelných čerpadel je cca 2000-3000 hodin, lze dobu provozu tepelného čerpadla odhadnout na 33 až 50 let.

Není pochyb, že se samozřejmě vyplatí, i když přirozeně kombinace tepelného čerpadla s fotovoltaickou instalací umožňuje snížit cenu vytápění ještě víc.

Chytrým propojením ušetříte ročně až 100 000 Kč za energie. Díky dotační podpoře až 384 000 Kč se může celá investice vrátit do 4 let.

Vzduch je zdarma, takže se ho vyplatí používat. Stačí koupit správný přístroj a vzduch nám začne fungovat. Vzduch je výborným nosičem energie. Využíváme externí vzduch a instalace je zcela jednoduchá - žádné vrtání nebo sondy, proto její realizace spotřebuje nejmenší rozpočet a má nejrychlejší návratnost.

Státní dotace na tepelné čerpadlo vzduch-vzduch pro rok 2023-2024 je až 80 000 Kč.

Provoz vzduchového tepelného čerpadla v chladném počasí je bez problému.

Pokud by byla velmi chladná zima a teplota by klesla pod -25°C, pak se dům a voda budou vytápět pomocí topidla v tepelném čerpadle, poháněném elektřinou. Obyvatelé se tak nemusí bát, že by zůstali bez topení a teplé vody.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je foukací systém k vytopení baráku a tepelné čerpadlo vzduch-voda je systém ohřevu vody. V obou případech je energie odebírána ze vzduchu mimo budovu, ale jinak je využívána a rozváděna po domě různými způsoby.

Pokud se rozhodnete pro instalaci tepelného čerpadla, získáte tak zvýhodněných 20 hodin levnějšího (nočního) proudu denně pro domácnosti, které mají tepelné čerpadlo, elektrokotel, přímotopy nebo podlahové vytápění. Jedná se o výhodnější distribuční sazbu D57D pro domácnosti, které mají tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla se vyznačují vysokou energetickou účinností. Jejich COP (topný faktor) se v průměru pohybuje mezi 3,5 a 5,5. Například koeficient 4 znamená, že tepelné čerpadlo vydá čtyřikrát více energie ve formě tepla na vytápění, než spotřebuje na elektřinu. Jinými slovy, zařízení s koeficientem účinnosti COP 4 mohou získat za 1 kW elektřiny 4 kW tepla. Čím vyšší je COP tepelného čerpadla, tím méně elektřiny bude potřebovat k získání stejného množství tepla. My v DEMBO nabízíme tepelná čerpadla s topným faktorem 4,81.

Jak si zajistit ještě nižší náklady na vytápění?

 

Ano. Státní dotace NZÚ pro tepelné čerpadlo pro tento rok je stanovena takto:

  • TČ vzduch-voda bez ohřevu –  80 000 Kč 
  • TČ vzduch-voda s ohřevem – 100 000 Kč 
  • TČ vzduch-voda vytápění a ohřev vody – 80 000 Kč
  • TČ vzduch-voda vytápění – 60 000 Kč
  • TČ vzduch-voda ohřev vody – 45 000 Kč