Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Nové podmínky NZÚ Light pro solární ohřev vody

Efektivnější a cílenější podpora pro domácnosti

Od června tohoto roku začnou platit upravené podmínky v programech Nová zelená úsporám Light (NZÚ Light) a Oprav dům po babičce. Tyto změny přinášejí především zvýšenou finanční podporu pro zateplení domů a cílenější pomoc pro nejzranitelnější domácnosti.

NZÚ Light: Úspěšný program, který pomohl tisícům domácností


NZÚ Light byl spuštěn 9. ledna 2023 v reakci na energetickou krizi, a to ve spolupráci Ministerstva životního prostředí, Ministerstva práce a sociálních věcí a Státního fondu životního prostředí ČR. Program měl za cíl poskytnout rychlou pomoc domácnostem ohroženým energetickou chudobou, zejména seniorům a nízkopříjmovým rodinám. Díky tomuto programu se podařilo pomoci více než 75 tisícům nízkopříjmových domácností.

Podpora dosahuje až 100 % nákladů a je vyplácena zálohově, což umožňuje rychlé a efektivní provedení těchto opatření.

Změny v podpoře solárních ohřevů vody


S ohledem na navýšení částky na zateplení byly upraveny i podmínky podpory pro solární ohřevy vody. Nově bude dotace na solární systém se stávajícím bojlerem činit 50 tis Kč a s novým bojlerem 70 tis Kč. Tyto změny reflektují aktuální situaci na trhu solárních technologií, kde ceny klesají.
„Z podporovaných opatření cílíme více na obálku budovy a možnost komplexnějšího zateplení, které má pro domácnost nejvyšší přínos z hlediska úspor energií a peněz,“ uvedl ředitel SFŽP ČR Petr Valdman.

Tyto úpravy v programech NZÚ Light a Oprav dům po babičce reflektují potřebu cílenější a efektivnější podpory pro domácnosti v dnešní době. Cílem je nejen poskytovat finanční pomoc, ale také přispívat k dlouhodobým úsporám energií a zlepšení kvality bydlení pro ty nejvíce ohrožené skupiny obyvatel.

U nás v DEMBO vyřešíme dotaci za Vás a provedeme komplexní realizaci. Součástí celé realizace jsou panely, střídač, elektrorozvaděč, upevňovací konstrukce a elektromateriál. Neváhejte a využijte tuto štědrou nabídku a snižte tak mnohonásobně Vaše měsíční náklady na energii.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.