Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Solární ohřev vody

Systém solárního ohřevu vody (fototermický nebo solární systém) je zdrojem tepla pro ohřev vody, případně přitápění. Je vhodný pro velké objekty i pro rodinné domy. Díky dotacím je nyní dostupný pro každého.
NZÚ LIGHT
Nová zelená úsporám Light 2024

Co je NZÚ Light a kdo na ni má nárok?

Od června tohoto roku začnou platit upravené podmínky v programech Nová zelená úsporám Light (NZÚ Light) pro nízkopříjmové domácnosti a seniory, kteří obývají bytový či rodinný dům,  Finanční prostředky se vyplácí ještě před realizací, takže není potřeba investovat žádné vlastní peníze.

Podmínky se nově zpřesňují, aby se zajistily kvalitnější a bezpečnější realizace s maximální úsporou a efektivitou.

Nové podmínky Dotace pro solární ohřev vody v roce 2024:

  • Pro seniory a nízkopříjmové domácnosti zůstává příspěvěk stejný, ve výší 70.000 Kč, s podmínkou pořízení nové akumulační nádrže  (bojleru), která je u nás v DEMBO automaticky součástí zakázky
  • Pokud se rozhodnete pro instalaci bez nového bojleru, dostanete od státu 50.000 Kč.
  • FVE systém pro ohřev vody má nově navýšený minimální požadovaný výkon z 1,5 kWp na 2 kWp
  • Řešení pro solární ohřev vody musí být vždy vybaveno povinnou ochranou proti opaření.

Fotovoltaický systém vodu ohřívá pomocí elektřiny, kterou vyrobí fotovoltaické panely. Elektřina je přiváděna přímo k topnému tělesu v bojleru. Systém je bezúdržbový a funguje i při částečném zastínění panelů.

Dotace Nová zelená úsporám Light - Solární ohřev vody

Jak získat dotaci NZÚ Light?

O dotaci NZÚ Light na ohřev vody můžete žádat i v případě, že jste čerpali NZÚ Light na zateplení a výměnu dveří a oken. 

Podání žádosti je snadné. Stačí vyplnit on-line formulář přes AIS SFŽP ČR. Podmínkou pro získání dotace je profesionální montáž systému odborně způsobilou osobou.

Doporučujeme využít poradenství NZÚ Light – tzv. místní akční skupiny (MAS) – skupiny, které se starají o seniory v rámci dotačních programů v ČR.

U nás v DEMBO vyřešíme dotaci za Vás a provedeme komplexní realizaci. Součástí celé realizace jsou panely, střídač, elektrorozvaděč, nový bojler, ochrana proti opaření, upevňovací konstrukce a elektromateriál. 

jak funguje FVE panel
Časová osa

Průběh realizace

Bezplatná konzultace

Součástí zakázky je bezplatná konzultace, technická obhlídka a návrh řešení ještě před podepsáním smlouvy.

Férová nabídka

Připravíme tu nejvýhodnější nabídku, která bude zohledňovat veškeré podklady, které od Vás získáme během předchozí konzultace

Zařídíme veškeré formality

Vyřešíme dotaci a provedeme komplexní realizaci.

Nová zelená úsporám Light

Získáte od státu až 90 000 Kč na solární termický nebo solární fotovoltaický ohřev vody

Instalace solárního ohřevu

Montáž fototermického systému trvá v DEMBO jeden den.

Spokojený zákazník

Hurá, topíme ještě k tomu šetříte planetu i své účty.

Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

Můžete nám napsat e-mail: info@dembo.cz nebo zavolat: +420 607 584 830

Po vyplnění požadovaných informací naši odborní technici vyhodnotí to nejlepší řešení pro Vaši domácnost.

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.
FAQ

Často kladené otázky

Pro solární ohřev vody instalujeme stejné panely jako při instalaci fotovoltaické elektrárny. U nás v DEMBO spolupracujeme se solárními panely prémiových značek Canadian Solar a LONGi

Kombinace solárního ohřevu a tepelného čerpadla může být velmi efektivním způsobem získávání tepla a teplé vody pro domácnost. Tato kombinace umožňuje optimalizovat využití energie ze slunce a zároveň poskytuje spolehlivý způsob získávání tepla i v obdobích, kdy sluneční záření není dostatečné.

Základní princip spočívá v tom, že solární panely absorbují sluneční energii a předehřejí vodu v solárním zásobníku. Tepelné čerpadlo je poté použito k dalšímu zvýšení teploty této vody, pokud je to potřeba. Tímto způsobem můžete dosáhnout vyšší teploty vody než jen pomocí solárních panelů a mít stále dostatek teplé vody i v oblačných dnech.

Tato kombinace může snížit vaše energetické náklady a zároveň minimalizovat vaši ekologickou stopu. Je důležité si vybrat vhodný systém a správně ho nastavit, což vyžaduje profesionální instalaci.

Ano. Na dotaci mají nárok i lidé, kteří se rozhodnou pro instalaci solárního ohřevu vody. Aktuálně lze čerpat až 45.000,- Kč na solární ohřev vody a 60.000,- Kč na solární ohřev vody s přitápěním. SFŽP ČR Vám vyplatí dále dalších 5.000,- Kč na úhradu spojenou s pořízením projektové dokumentace. Pořídíte-li si solární systém, dotace Vám bude vyplacena až po úplném uhrazení faktur.