Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou ideálním systémem pro nízkoenergetické vytápění vašeho objektu, ale i pro přípravu teplé užitkové vody. Díky použití špičkových technologií dokáže samostatně vytápět dům po celý rok i při velkých mrazech. Je-li potřeba i k ochlazení domácnosti.
Nízká sazba elektřiny díky tepelnému čerpadlu

Veškeré komponenty skladem! Montáž ihned po podpisu smlouvy.

Jaký typ tepelného čerpadla?

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je nejběžnější řešení využívající vzduch jako spodní zdroj energie a umožní ekologické a ekonomické vytápění i chlazení domu. 

Tepelná čerpadla od DEMBO disponují funkcí aktivního chlazení bez nutnosti rozšiřování automatiky a zároveň pracují velmi tiše. Zároveň poskytují různé kombinace vzduchu a vody, takže můžete uspokojit své potřeby klimatizace po celý rok.

Jaké jsou výhody?

S tepelným čerpadlem od DEMBO jen získáte!

Ekologický zdroj tepla, který získává až 75 % energie z přírodního prostředí.

Rychlá montáž

Instalace solární elektrárny do měsíce!

Rychlá montáž

Realizace instalace solární elektrárny (instalace solárních panelů, instalace elektročásti FVE, spuštění, zaškolení) do jednoho měsíce od souhlasného stanoviska distributora.

Kvalitní komponenty

Nabízíme třífázové měniče Solax, hybridní měniče GoodWe a solární panely prémiových značek Canadian Solar a LONGi.

Kvalitní komponenty

Fotovoltaiku tvoří fotovoltaické panely, střídač a baterie. Panely přeměňují sluneční záření na stejnosměrný proud, který střídač převádí na elektřinu střídavou, která napájí běžné spotřebiče, jenž jsou připojené do sítě.

Vše vyřídíme za Vás

Fotovoltaika na klíč. Poradíme, najdeme ideální řešení, vyřešíme dotaci a kompletně namontujeme.

Vše vyřídíme za Vás

Po přijetí poptávky Vás ihned kontaktujeme, přijedeme k Vám, vybereme společně ideální řešení, vyřešíme montáž, dotace, záruční i pozáruční servis.
Časová osa

Průběh realizace

Bezplatná konzultace

Součástí zakázky je bezplatná konzultace, technická obhlídka a návrh řešení ještě před podepsáním smlouvy.

Férová nabídka

Připravíme tu nejvýhodnější nabídku, která bude na míru šitá Vašim potřebám. Bude zohledňovat veškeré podklady, které od Vás získáme během předchozí konzultace.

Zařídíme veškeré formality

Vyřídíme žádost o připojení do distribuční sítě sítě a dotaci Nová zelená úsporám.

Nová zelená úsporám

Dotace z Nové zelené úsporám může pokrýt až 50 % všech nákladů na pořízení Tepelného čerpadla.

Instalace tepelného čerpadla

Instalace výparníku, kompresoru, kondenzátoru a expanzního ventilu, spuštění a zaškolení. Instalace je hotová během dvou dnů. 

Spokojený zákazník

Hurá, topíme ještě k tomu šetříte planetu i své účty.

Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

Můžete nám napsat e-mail: info@dembo.cz nebo zavolat: +420 607 584 830

Po vyplnění požadovaných informací naši odborní technici vyhodnotí to nejlepší řešení pro Vaši domácnost.

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.
FAQ

Často kladené otázky

Tepelná čerpadla se vyznačují vysokou energetickou účinností. Jejich COP (topný faktor) se v průměru pohybuje mezi 3,5 a 5,5. Například koeficient 4 znamená, že tepelné čerpadlo vydá čtyřikrát více energie ve formě tepla na vytápění, než spotřebuje na elektřinu. Jinými slovy, zařízení s koeficientem účinnosti COP 4 mohou získat za 1 kW elektřiny 4 kW tepla. Čím vyšší je COP tepelného čerpadla, tím méně elektřiny bude potřebovat k získání stejného množství tepla. My v DEMBO nabízíme tepelná čerpadla s topnýmfaktorem 4,81.

Jak si zajistit ještě nižší náklady na vytápění?

 

Tepelná čerpadla se dělí podle spodního a horního zdroje. Spodním zdrojem se rozumí místo, ze kterého zařízení čerpá energii. Může to být vzduch, zem nebo podzemní voda. Horní zdroj je tepelné zářiče, tedy body, do kterých se předává naakumulované teplo, např. větrací otvory, radiátory nebo plošné (podlahové) vytápění.

Není pochyb, že na otázku, zda se tepelné čerpadlo bez fotovoltaiky vyplatí, existuje pouze jedna odpověď – samozřejmě se vyplatí, i když přirozeně kombinace tepelného čerpadla s fotovoltaickou instalací umožňuje snížit cenu vytápění ještě víc.

Provoz vzduchového tepelného čerpadla v chladném počasí je bez problému.

Pokud by byla velmi chladná zima a teplota by klesla pod -25°C, pak se dům a voda budou vytápět pomocí topidla v tepelném čerpadle, poháněném elektřinou. Obyvatelé se tak nemusí bát, že by zůstali bez topení a teplé vody.

Pokud se rozhodnete pro instalaci tepelného čerpadla, získáte tak zvýhodněných 20 hodin levnějšího (nočního) proudu denně pro domácnosti, které mají tepelné čerpadlo, elektrokotel, přímotopy nebo podlahové vytápění. Jedná se o distribuční sazbu D57D.