Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch funguje foukáním, tedy vhání ohřátý vzduch do jednotlivých místností. Systém vypadá jako klimatizace – je zde externí jednotka, která přijímá teplo z venkovního vzduchu a vnitřní napájecí jednotka, která ohřívá (nebo ochlazuje) vzduch v místnostech.

Veškeré komponenty skladem! Montáž ihned po podpisu smlouvy.

Jaký typ tepelného čerpadla?

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch jsou ideální náhradou za staré topné systémy a umožňují získat efektivní a ekonomický zdroj tepla pro váš dům a byt při venkovních teplotách až -25°C. Zařízení se vyznačují vysokou třídou energetické účinnosti.

Schéma tepelného čerpadla

Podívejte se na obrázek tepelného čerpadla vzduch-vzduch

V systému se zvyšuje tlak a teplota, chladivo se díky kompresoru mění na plynnou formu a poté jde do kondenzátoru, kde odevzdává teplo instalaci. Poté kapalné chladivo prochází expanzním ventilem, kde poklesne tlak a teplota a cyklus začíná znovu.

Jaké jsou výhody?

S tepelným čerpadlem od DEMBO jen získáte!

Ekologický zdroj tepla, který získává až 75 % energie z přírodního prostředí.

Rychlá montáž

Instalace solární elektrárny do měsíce!

Rychlá montáž

Realizace instalace solární elektrárny (instalace solárních panelů, instalace elektročásti FVE, spuštění, zaškolení) do jednoho měsíce od souhlasného stanoviska distributora.

Kvalitní komponenty

Nabízíme třífázové měniče Solax, hybridní měniče GoodWe a solární panely prémiových značek Canadian Solar a LONGi.

Kvalitní komponenty

Fotovoltaiku tvoří fotovoltaické panely, střídač a baterie. Panely přeměňují sluneční záření na stejnosměrný proud, který střídač převádí na elektřinu střídavou, která napájí běžné spotřebiče, jenž jsou připojené do sítě.

Vše vyřídíme za Vás

Fotovoltaika na klíč. Poradíme, najdeme ideální řešení, vyřešíme dotaci a kompletně namontujeme.

Vše vyřídíme za Vás

Po přijetí poptávky Vás ihned kontaktujeme, přijedeme k Vám, vybereme společně ideální řešení, vyřešíme montáž, dotace, záruční i pozáruční servis.
Časová osa

Průběh realizace

Bezplatná konzultace

Součástí zakázky je bezplatná konzultace, technická obhlídka a návrh řešení ještě před podepsáním smlouvy.

Férová nabídka

Připravíme tu nejvýhodnější nabídku, která bude na míru šitá Vašim potřebám. Bude zohledňovat veškeré podklady, které od Vás získáme během předchozí konzultace.

Zařídíme veškeré formality

Vyřídíme žádost o připojení do distribuční sítě sítě a dotaci Nová zelená úsporám.

Nová zelená úsporám

Dotace z Nové zelené úsporám může pokrýt až 50 % všech nákladů na pořízení Tepelného čerpadla.

Instalace tepelného čerpadla

Instalace výparníku, kompresoru, kondenzátoru a expanzního ventilu, spuštění a zaškolení. Instalace je hotová během dvou dnů. 

Spokojený zákazník

Hurá, topíme ještě k tomu šetříte planetu i své účty.

Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

Můžete nám napsat e-mail: info@dembo.cz nebo zavolat: +420 607 584 830

Po vyplnění požadovaných informací naši odborní technici vyhodnotí to nejlepší řešení pro Vaši domácnost.

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.
FAQ

Často kladené otázky

Tepelná čerpadla se dělí podle spodního a horního zdroje. Spodním zdrojem se rozumí místo, ze kterého zařízení čerpá energii. Může to být vzduch, zem nebo podzemní voda. Horní zdroj je tepelné zářiče, tedy body, do kterých se předává naakumulované teplo, např. větrací otvory, radiátory nebo plošné (podlahové) vytápění.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je foukací systém a tepelné čerpadlo vzduch-voda je systém ohřevu vody. V obou případech je energie odebírána ze vzduchu mimo budovu, ale jinak je využívána a rozváděna po domě různými způsoby.

Vzduch je zdarma, takže se ho vyplatí používat. Stačí koupit správný přístroj a vzduch nám začne fungovat. Vzduch je výborným nosičem energie. Využíváme externí vzduch a instalace je zcela jednoduchá - žádné vrtání nebo sondy, proto její realizace spotřebuje nejmenší rozpočet a má nejrychlejší návratnost.

Životnost TČ bývá obvykle  kolem 100 000 hodin. Vzhledem k tomu, že roční doba provozu tepelných čerpadel je cca 2000-3000 hodin, lze dobu provozu tepelného čerpadla odhadnout na 33 až 50 let.