Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaiky

Kombinace tepelného čerpadla a fotovoltaiky je efektivní způsob, jak zvýšit energetickou účinnost vaší domácnosti a snížit náklady na energii. Chytrým propojením ušetříte ročně až 100 000 Kč za energie. Díky dotační podpoře až 384 000 Kč se může celá investice vrátit do 4 let.

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo využívá teplo z okolí (např. vzduch, voda, země) k vytápění nebo chlazení domu. To umožňuje úsporu energie ve srovnání s tradičními topnými systémy.

Fotovoltaika

Fotovoltaické panely přeměňují sluneční energii na elektrickou energii. Tato elektřina může být použita k napájení domácnosti a přebytky mohou být prodány zpět do elektrické sítě.

Kombinace TČ a FVE

Společné využití tepelného čerpadla a fotovoltaiky je geniálně efektivní. Fotovoltaický systém poskytuje elektřinu pro provoz tepelného čerpadla, což snižuje náklady na provoz a zvyšuje udržitelnost. Při provozu kombinace fotovoltaiky s tepelným čerpadlem budete užívat regulace nespotřebované energie pomocí moderních systémů, které dokáží rozpoznat množství přebytkové energie z fotovoltaiky a poté regulovat tepelné čerpadlo tak, aby se dostalo do rovnováhy mezi spotřebou a vyráběním elektřiny. 

Ukládání energie ze slunečního záření

Přestože fotovoltaická elektrárna funguje nejefektivněji v letních měsících a největší poptávka po energii na vytápění domu tepelným čerpadlem je v zimě, spojení obou instalací je stále velmi výhodné, a to díky možnosti „uskladnění“ nevyužité sluneční energie do elektrické sítě. Přebytky elektřiny vyrobené v teplých slunečných měsících tedy můžeme posílat do sítě a shromažďovat je například v topné sezóně, kdy jsou benefity ze slunečního záření nižší. Bezplatná solární elektřina tak může pohánět tepelné čerpadlo po celou topnou sezónu, čímž je jeho provoz maximálně efektivní.

Kontrola a automatizace

Moderní inteligentní domácnosti mohou propojit oba systémy a optimalizovat jejich provoz v reálném čase, což pomáhá dosáhnout maximální energetické účinnosti.

Tímto způsobem můžete snížit svoji závislost na fosilních palivech, snížit náklady na energii a přispět k ochraně životního prostředí. Před instalací takových systémů byste měli provést analýzu návratnosti investice a zvážit dostupné dotace a podpory pro obnovitelné zdroje energie ve vaší oblasti.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.