Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Příprava na fotovoltaiku: Co vše je potřeba vědět a zařídit

 1. Analýza spotřeby energie

  Prvním krokem je zjistit vaši průměrnou spotřebu elektrické energie. To vám pomůže určit, jak velký systém budete potřebovat.

  2. Střecha a její stav

  Je důležité posoudit, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů. Měla by být orientována na jih a neměla by být zastíněná stromy nebo jinými budovami. Také je dobré zkontrolovat, zda je střecha v dobrém stavu a nepotřebuje opravu.

  3. Výběr správného systému:

  Existuje několik typů a značek fotovoltaických systémů – od základních až po sofistikované s akumulátory, které umožňují ukládání přebytečné energie. Zvažte, jaký systém bude pro vás nejvhodnější.

  4. Výběr dodavatele:

  Vyberte si spolehlivého dodavatele s dobrými referencemi = DEMBO Power.

  5. Projít legislativou:

  Seznamte se s legislativou a podmínkami pro instalaci fotovoltaických systémů ve vaší lokalitě. Některé oblasti mohou mít specifické požadavky nebo omezení.

  6. Dotace na fotovoltaiku
  V České republice je možné využít dotační programy, která výrazně sníží náklady na pořízení a instalaci fotovoltaických panelů. Mezi nejznámější patří:

  Nová zelená úsporám: Tento program nabízí finanční podporu pro domácnosti, které chtějí instalovat fotovoltaické systémy. Výše dotace se může lišit podle velikosti systému a dalších parametrů.

  Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK): Tento program je určen pro firmy a podnikatele. Nabízí finanční podporu na projekty zaměřené na úspory energie a obnovitelné zdroje.

  Domácí příprava na fotovoltaiku

  Elektrický rozvaděč: Ujistěte se, že váš elektrický rozvaděč je v dobrém stavu a má dostatečnou kapacitu pro připojení fotovoltaického systému.

  Místo pro střídač: Fotovoltaický systém potřebuje místo pro umístění střídače, který přeměňuje stejnosměrný proud z panelů na střídavý proud používaný v domácnosti.

  Internetové připojení: Některé moderní fotovoltaické systémy umožňují monitorování výroby energie přes internet. Ujistěte se, že máte stabilní připojení.


  Investice do fotovoltaiky je krokem k udržitelnosti a energetické nezávislosti. Příprava na instalaci fotovoltaických panelů vyžaduje pečlivé plánování a zvážení několika faktorů, ale s vhodnými informacemi a podporou můžete tento proces zvládnout bez problémů. Připravte se důkladně a brzy budete moci využívat výhod solární energie přímo u vás doma.

  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Máte zájem o spolupráci?

  Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

  nebo
  Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.