Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Fotovoltaika pro firmy – realizace

Jak nejlépe využít ekonomický potenciál, který fotovoltaika nabízí pro podnikání? Klíčem je správně navržená fotovoltaická instalace pro firmy. Podívejte se na konkrétní ukázku realizace fotovoltaických panelů pro zemědělské družstvo Sloveč, které si zvýší energetickou soběstačnost tím, že využije obnovitelné zdroje.

Fotovoltaika pro zemědělskou firmu v Hradci Králové

Fotovoltaika na hospodářské budově funguje stejně jako na jakékoli jiné stavbě, například na průmyslové hale nebo rodinném domě. Panely vystavené slunečnímu záření sbírají energii ze slunce a díky fotovoltaickému jevu získávají stejnosměrný proud. Poté dráty přenášejí stejnosměrný proud do střídače, který jej převádí na střídavý proud. Takto získanou energii lze okamžitě využít a její přebytky prodat v rámci nového fakturačního systému nebo uložit do energetického skladu, díky čemuž je farma nezávislá například na výpadcích proudu a výpadcích dodávek.

fotovoltaika pro firmy
Instalace fotovoltaické elektrárny  100 kWp na střeše zemědělské firmy Sloveč u Hradce Králové

Mohou být fotovoltaické panely instalovány na hospodářské budově? Pokud je střecha odolná a navržená tak, aby bezpečně unesla instalaci vážící několik set kilogramů, neexistují žádné důvody proti. Střešní krytina nehraje roli. Klíčové je umístění panelů vůči slunci, zvolit ideální sklon a orientaci fotovoltaických panelů. Fotovoltaika na hospodářské budově nemůže být zakryta přírodními překážkami (např. vysoké stromy) nebo vyššími předměty. Cílem je zajistit, aby se na povrch panelů dostalo co nejvíce slunečního záření, což zajistí jejich efektivní provoz

Co přináší fotovoltaika zemědělcům?

Základním benefitem, který fotovoltaika na hospodářské budově poskytuje, je finanční úspora. Je samozřejmé, že provozování zemědělské činnosti vyžaduje velké množství energie. Modernizace českého venkova, zavádění moderního vybavení a automatizace procesů  –  to vše jsou velmi pozitivní jevy, mají však finanční důsledky. V moderní farmě spotřeba energie roste a v důsledku toho tvoří účty za elektřinu až několik desítek procent fixních nákladů. Zemědělci se kvůli tomu často nejprve nezajímají o to, co mohou v zemědělství vydělat, ale spíše o to, zda má investice do farmy vůbec smysl, protože to přináší tak vysoké náklady.

Fotovoltaické panely na hospodářské budově jsou cestou ke zvýšení ziskovosti zemědělské činnosti . Místo pravidelného placení velkých účtů odpočítáváte roky a měsíce, než se investice stoprocentně vrátí, a pak dlouhodobě těžíte z kvalitního provozu panelů.

Investujte do FVE

Úlevy na zemědělských daních, dotace, snadné hledání místa pro instalaci a především výrazné úspory – to jsou nejdůležitější argumenty ve prospěch fotovoltaiky na farmách, např. v hospodářských budovách. Základem je vždy odhadnout potřeby, následně svěřit realizaci projektu vhodné firmě, která zajistí odbornou instalaci efektivního a kvalitního zařízení, jako například na farmě Sloveč v Hradci Králové.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.