Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Ideální sklon a orientace fotovoltaických panelů

Instalace fotovoltaických panelů se přizpůsobuje charakteristice střechy, její orientaci a okolí. My v DEMBO samozřejmě vždy instalujeme panely tak, aby byl výkon co nejeefektivnější. Nejčastěji se solární panely instalují na šikmou střechu rovnoběžně se střešní krytinou. Pokud je ale vaše střecha rovná, nebo naopak příliš strmá, poradíme si i s tím. Pokud je střecha sice šikmá, ale sklon je mírnější, nebo naopak příliš prudký, používáme konstrukci, která úhel panelů také zlepší.

Sklon FVE panelů

Optimální sklon panelů je nastaven tak, aby co nejvíce využíval sluneční záření a maximalizoval výkon solárního systému. Optimální sklon je mezi 20° a 50° přičemž nejlepší efektivitu získáte při sklonu 30° – 35°. Pokud přemýšlíte, zda poskládat FVE panely svisle nebo vodorovně, tak na efektivitu to vliv nemá.

Orientace FVE panelů

Nejlepší orientace fotovoltaických modulů je na jih. Moduly orientované tímto směrem vyrobí nejvíce energie uprostřed dne a o něco méně ráno a večer. S tímto nastavením může střídač dodávat 100 % svého výkonu. Při odchylkách od této optimální orientace není třeba zoufat. I při odchylkách v orientaci v řádech desítek stupňů jsou ztráty na výkonu FVE přijatelné.

Vzdálenost střídače od panelů

Při instalaci FVE panelů je také potřeba myslet na to, že střídač by neměl být umístěn dále než 10 m od fotovoltaických panelů.

Pokud chcete znát naši cenovou nabídku včetně odhadu úspor, vyplňte nezávazný formulář. Součástí zakázky je následná bezplatná konzultace, technická obhlídka a návrh řešení ještě před podepsáním smlouvy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.