Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Rozměry fotovoltaických panelů

Fotovoltaické panely se stávají stále populárnějšími a jejich instalace na střechy domů a komerčních budov je dnes již běžnou záležitostí. Profesionální tým DEMBO se specializuje na prodej a montáž fotovoltaických systémů, které výrazně šetří energii a přispívají k ekologičtějšímu způsobu života. V tomto článku se zaměříme na rozměry fotovoltaických panelů, jejich ideální sklon a orientaci a možnosti instalace na ploché střechy.

Fotovoltaické panely – rozměry


Fotovoltaické panely se liší nejen výkonem, ale také rozměry. Tyto rozměry mohou ovlivnit nejen celkový výkon systému, ale i estetickou stránku vaší střechy. Standardní velikost fotovoltaických panelů se pohybuje kolem 1,6 x 1 metr, což odpovídá přibližně 1,6 m². Tyto panely mají zpravidla výkon kolem 300-400 Wp (watt-peak). Kromě tradičních panelů nabízíme i nové celočerné panely, které nejen že splňují všechny technické parametry, ale také vypadají mnohem lépe. Tyto panely mají podobné rozměry jako klasické, avšak díky jejich elegantnímu a jednotnému vzhledu lépe zapadnou do celkového designu vašeho domu.

Ideální orientace FVE panelů


Pro dosažení maximálního výkonu fotovoltaických panelů je klíčová jejich orientace. Nejlepší je, pokud jsou panely orientovány směrem na jih, kde mohou přijímat největší množství slunečního záření během celého dne. Pokud není možné panely orientovat přesně na jih, je možné je nasměrovat i na jihovýchod nebo jihozápad, přičemž ztráta výkonu bude minimální.

Instalace FVE panelů na plochou střechu


Fotovoltaické panely lze instalovat nejen na šikmé, ale i na ploché střechy. Instalace na plochou střechu nabízí řadu výhod, jako je snadnější instalace a údržba. Při instalaci na plochou střechu je možné využít speciální konstrukce, které umožňují nastavit optimální úhel panelů pro maximální efektivitu. Tímto způsobem lze zajistit, že panely budou přijímat co nejvíce slunečního záření po celý den.

Výběr správných fotovoltaických panelů a jejich instalace může významně ovlivnit jejich výkon a estetiku vašeho domu. Profesionální tým DEMBO nabízí jak klasické, tak i nové celočerné panely, které nejen že šetří energii, ale také vypadají skvěle. S našimi zkušenostmi a odborností vám pomůžeme najít nejlepší řešení pro vaši střechu, ať už je šikmá nebo plochá. Neváhejte a kontaktujte nás pro více informací o našich službách a možnostech instalace.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.