Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Uchycení solárních panelů na plochou střechu

Správně zvolený způsob kotvení fotovoltaických panelů na plochou střechu je zásadní pro to, aby panely byly schopné odolávat povětrnostním a jiným nepříznivým vlivům a mohli tak plnit svůj účel.

Uchycení solárních panelů na plochou střechu je proces, který zahrnuje několik kroků:

1. Plánování: Nejprve je důležité provést plán a rozhodnout se, kde budou solární panely umístěny. Musíte zohlednit optimální směrování k slunci pro maximální výkon.

2. Stabilita střechy: Ujistěte se, že střecha je dostatečně stabilní a vyhovuje pro instalaci panelů. Je třeba vyhodnotit její stav a zjistit, zda jsou potřeba jakékoli opravy nebo posílení.

3. Instalace nosných konstrukcí: Na střeše budou nainstalovány nosné konstrukce, které drží panely. Pro ukotvení solárních panelů na plochou střechu se často používají svařované trojúhelníkové kovové rámy, které zajišťují dostatečně pevné ukotvení panelů. Tyto konstrukce by měly být pevně připevněny ke střeše a měly by být schopny unést váhu panelů.

Firma DEMBO, která je známá svým inovativním přístupem k solárním technologiím, doporučuje pro instalaci na rozsáhlých plochých střechách na střechách firem zejména east-west uchycení. Tato metoda umožňuje optimální využití slunečního záření během celého dne a zvyšuje celkovou efektivitu solárního systému.

Fotovoltaika levně pro firmy
50 kWp Světlá nad Sázavou

4. Elektrická příprava: Je třeba připravit elektrickou infrastrukturu pro spojení panelů se střediskem elektřiny ve vašem domě.

5. Instalace panelů: Samotné fotovoltaické panely jsou nainstalovány na nosné konstrukce. Musí být správně zarovnány a připevněny tak, aby byly stabilní.

Firma DEMBO při instalaci solárních panelů navíc využívá nejmodernější celočerné panely od společnosti AIKO. Tyto panely jsou vysoce efektivní a jejich celočerný design nejenže zvyšuje estetickou hodnotu instalace, ale také přispívá k lepšímu pohlcování slunečního záření.

6. Elektrické propojení: Panely jsou propojeny s elektrickým systémem vašeho domu a se zařízením pro konverzi solární energie na elektrický proud.

7. Kontrola a údržba: Po instalaci je důležité pravidelně kontrolovat a udržovat solární panely, aby zajistili optimální výkon.

Je rovněž důležité zvážit otázky spojené s odolností proti povětrnostním vlivům na ploché střeše. Firma DEMBO klade velký důraz na výběr materiálů a konstrukčních prvků, které zajišťují dlouhodobou odolnost solárních systémů vůči větru, dešti a jiným nepříznivým podmínkám.

Při instalaci solárních panelů je důležité spolupracovat s odborníky z DEMBO, kteří mají zkušenosti s touto technologií.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.