Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Kombinace fotovoltaika a tepelné čerpadlo


Fotovoltaické systémy a tepelná čerpadla jsou dvě technologie, které se stávají stále populárnějšími díky své schopnosti výrazně snížit energetické náklady a zlepšit ekologickou stopu domácností. Když tyto dvě technologie spojíme, můžeme dosáhnout maximálních úspor a zároveň získat vyšší dotace. Jaké jsou tedy hlavní výhody této kombinace a pro koho je toto řešení ideální?

Zvýšení dotace při pořízení kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla


Jednou z klíčových výhod kombinování fotovoltaického systému s tepelným čerpadlem je možnost získat vyšší dotace NZÚ. V rámci různých dotačních programů, jako je například známý program Nová zelená úsporám, jsou podporovány jak instalace fotovoltaických panelů, tak i tepelných čerpadel. Pokud se rozhodnete pro obě technologie současně, můžete často získat větší finanční podporu než při pořízení každé technologie zvlášť.

Je možné pořídit tepelné čerpadlo a následně fotovoltaiku?


Ano, je možné nejprve pořídit tepelné čerpadlo a poté přidat fotovoltaický systém. Ideální je však plánovat obě technologie současně, což umožní optimalizaci celého systému a dosažení maximálních úspor. Když máte funkční tepelné čerpadlo, fotovoltaický systém může efektivně využívat vyrobenou elektřinu pro jeho provoz, což dále snižuje vaše náklady na energie.

O kolik se zvýší úspora?


Přesná výše úspor závisí na konkrétních podmínkách, jako je velikost instalovaného systému, spotřeba energie domácnosti a aktuální ceny energií. Obecně lze však říci, že kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla může snížit vaše náklady na energie až o 70 %. Fotovoltaický systém pokrývá spotřebu elektrické energie, zatímco tepelné čerpadlo efektivně vytápí nebo chladí váš domov pomocí obnovitelné energie.

Pro koho je kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla ideální?


Majitele rodinných domů: Kteří chtějí výrazně snížit své náklady na energie a mají dostatečný prostor pro instalaci obou systémů

Novostavby: Kde se plánují energeticky úsporné technologie již od počátku

Domácnosti s vysokou spotřebou energie: Kde se investice do obou technologií rychle vrátí díky vysokým úsporám

Ekologicky smýšlející jednotlivce: Kteří chtějí minimalizovat svou ekologickou stopu a využívat obnovitelné zdroje energie


Kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla přináší mnoho výhod, od výrazných úspor na nákladech za energie po možnost získání vyšších dotací. Toto spojení je ideální pro širokou škálu uživatelů a může významně přispět ke zlepšení energetické efektivity a udržitelnosti vašeho domova. Pokud zvažujete investici do těchto technologií, neváhejte nás kontaktovat pro konzultaci a návrh optimálního řešení pro vaši domácnost.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.