Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Fotovoltaika na střechu – montáž vhodná i na podzim

Instalace fotovoltaických panelů na střechu na podzim je ideální období na rozhodnutí pořídit si fotovoltaiku za bezkonkurenční ceny. Je však potřeba mít na paměti několik důležitých faktorů.

Světelné podmínky pro fotovoltaiku

Kratší dny znamenají méně slunečního světla, což může ovlivnit výkon a návratnost fotovoltaických panelů. Většina instalací je však dimenzována tak, aby byly schopny produkovat energii po celý rok. Navíc, pokud je podzim slunečný, jako tento rok, sluneční záření je v chladnějších měsících intenzivnější. Čím je totiž teplota nižší, tím mají fotovoltaické panely vyšší účinnost. Za slunečného zimního dne tak mají panely vyšší výkon než za horkého léta (při každém nárůstu teploty o 1 °C klesne výkon panelů o cca 0,4 %).

Zkušení odborníci na fotovoltaiku

Je důležité mít k dispozici zkušené montážníky z DEMBO, kteří mají zkušenosti s instalacemi v různých podmínkách. Kontaktujte nás pro více informací. Máme veškeré komponenty skladem.

Příprava střechy před montáží fotovoltaických panelů

Připravte střechu nebo jiné místo, kde budou panely umístěny, a ujistěte se, že není pokryto listím a nečistotami.

Podzim může být chladnější a deštivější, což může ovlivnit instalaci a pracovní podmínky. Je důležité zajistit, aby montáž FVE panelů probíhala za vhodných povětrnostních podmínek.

Dotaze Nová Zelená Úsporám a zapojení do distribuční sítě

Zájem o fotovoltaiku stále roste, proto je na podzim (mimo sezónu) dostupnost a vyřizování jakýchkoli dotací nebo podpor na instalaci fotovoltaických panelů, které mohou snížit náklady na fotovoltaiku, kratší, rychlejší a jednodušší. V některých lokalitách se v sezóně vyskytly také problémy s kapacitou sítě a některým zájemcům distributor zamítl žádost o připojení do sítě. Čím dříve se tedy pustíte do realizace, s tím menší konkurencí jiných zájemců se budete potýkat.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.