Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Návratnost fotovoltaiky 2024

Investice do fotovoltaiky je nyní výhodnější než kdy dříve. Návratnost se výrazně snížila a stále se zkracuje. Nyní je to v průměru 2-6 let. Poté už na ní jen vyděláváte. Navíc nejistá doba a vysoké ceny elektřiny fotovoltaice vysloveně nahrávají. I díky tomu popularita fotovoltaiky stále roste, což můžete vidět ve svém okolí na vlastní oči.

Cena Fotovoltaiky

Náklady na fotovoltaiku nemusíte narušit rodinný rozpočet. Až polovinu vstupních nákladů vám pokryje dotace Nová zelená úsporám, kterou za Vás vyřídíme a garantujeme, že ji opravdu získáte. Pokud budete žádat o dotaci na rodinný dům v moravskoslezském kraji, získáte dotaci o 10 % vyšší než ve zbytku ČR.

Zbytek nákladů můžete pokrýt pomocí financování. Zprostředkujeme zvýhodněný úvěr s tou výhodou, že spolupracujeme se všemi bankovními institucemi na českém trhu. Investice je to stále velká, ale pokud vezmete v potaz, že životnost je až 40 let a měsíčně díky elektrárně ušetříte přes 5 000 Kč, tak lze z těchto úspor platit úvěr a ještě i tak ušetříte.

Instalace fotovoltaiky bez omezení až do výkonu 50 kW

Novela energetického zákona umožňuje provozovat fotovoltaiku až do 50 kW (z původních 10 kW) bez licence na výrobu elektřiny a bez stavebního povolení. Nemusíte tak omezovat velikost Vaší fotovoltaiky, především v případech, kdy víte, že máte větší spotřebu a získanou energii využijete. Není nejlepším řešením zvolit fotovoltaickou elektrárnu co největší. Mohlo by se stát, že bude mít vyšší výkon, než kolik domácnost zvládne spotřebovat, což znamená, že její návratnost se navýší. Doporučujeme se poradit s odborníky, kteří Vám spočítají ideální velikost fotovoltaické elektrárny, aby byla návratnost nejlepší.

Fotovoltaika do měsíce

Veškeré komponenty máme skladem! Montáž ihned po podpisu smlouvy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.