Tepelné čerpadlo pracuje s využitím tepelné energie dostupné ve vzduchu, půdě nebo vodě. Teplo je shromažďováno výparníkem, který je umístěn mimo budovu, a mění se na páru, která umožňuje proudění pracovní kapaliny. Tato pára je pak směrována do kompresoru, který zvyšuje jeho teplotu a tím se zvyšuje i tlak. Poté je horká pára směrována do kondenzátoru, který je umístěn uvnitř budovy, kde odevzdává teplo ohřívanému médiu. Nakonec je pracovní kapalina nasměrována zpět do výparníku, kde se proces stále opakuje.
1. Venkovní jednotka: Obsahuje výparník a ventilátor.
2. Vnitřní jednotka: Obsahuje kondenzátor, expanzní ventil a kompresor.
3. Chladivo: Pracovní látka, která přenáší teplo.
4. Potrubí: Spojuje venkovní a vnitřní jednotku, umožňuje cirkulaci chladiva.
Můžete nám napsat e-mail: info@dembo.cz nebo zavolat: +420 607 584 830
Po vyplnění požadovaných informací naši odborní technici vyhodnotí to nejlepší řešení pro Vaši domácnost.
Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je foukací systém a tepelné čerpadlo vzduch-voda je systém ohřevu vody. V obou případech je energie odebírána ze vzduchu mimo budovu, ale jinak je využívána a rozváděna po domě různými způsoby.
Provoz vzduchového tepelného čerpadla v chladném počasí je bez problému.
Pokud by byla velmi chladná zima a teplota by klesla pod -25°C, pak se dům a voda budou vytápět pomocí topidla v tepelném čerpadle, poháněném elektřinou. Obyvatelé se tak nemusí bát, že by zůstali bez topení a teplé vody.
Vzduch je zdarma, takže se ho vyplatí používat. Stačí koupit správný přístroj a vzduch nám začne fungovat. Vzduch je výborným nosičem energie. Využíváme externí vzduch a instalace je zcela jednoduchá - žádné vrtání nebo sondy, proto její realizace spotřebuje nejmenší rozpočet a má nejrychlejší návratnost.
Není pochyb, že na otázku, zda se tepelné čerpadlo bez fotovoltaiky vyplatí, existuje pouze jedna odpověď – samozřejmě se vyplatí, i když přirozeně kombinace tepelného čerpadla s fotovoltaickou instalací umožňuje snížit cenu vytápění ještě víc.
Životnost TČ bývá obvykle kolem 100 000 hodin. Vzhledem k tomu, že roční doba provozu tepelných čerpadel je cca 2000-3000 hodin, lze dobu provozu tepelného čerpadla odhadnout na 33 až 50 let.
Neváhejte nás kontaktovat pro více informací o společnosti nebo službě.