Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Snížení dotace na fotovoltaiku – Nové podmínky NZÚ dotace 2024

Program Nová zelená úsporám pro fotovoltaiku od svého zahájení zaznamenává vysoký zájem o částečné renovace rodinných domů. V reakci na to Ministerstvo životního prostředí zvyšuje finanční podporu pro domácnosti o dalších 10 miliard korun z Modernizačního fondu a zároveň optimalizuje podporu pro fotovoltaické systémy na rodinných domech, která nyní nabízí vyšší dotace v případě kombinace s izolací. Díky tomu se rozšíří podpora na dalších více než 50 tisíc domácností, přičemž změny se nedotýkají specifických programů jako Oprav dům po babičce či NZÚ Light.

Jaké změny přinese nová podpora fotovoltaiky?

Nové podmínky vstupují v platnost od 15. února, přičemž příjem žádostí bude probíhat bez přerušení s výjimkou krátké technické pauzy.

Změny v podpoře fotovoltaiky od 15. února 2024:

  • Dotace až 200 000 Kč na instalaci fotovoltaiky v kombinaci se zateplením
  • Moravskoslezký kraj získává o 10 % vyšší dotaci, tedy až 220 000 KČ
  • Dotace až 160 000 Kč na samotnou instalaci fotovoltaiky bez zateplení
  • Moravskoslezký kraj získává o 10 % vyšší dotaci, tedy až 176 000 Kč

Změna jednotkové výše dotace na fotovoltaické elektrárny:

  • Základní podpora 35 000 Kč, nebo 60 000 Kč při využití tepelného čerpadla
  • Za každý kWp instalovaného výkonu 8 000 Kč
  • Za každý kWh elektrického akumulačního systému 8 000 Kč

Vzhledem k těmto aktualizacím a záměru urychlit renovace rodinných domů, dochází k úpravě podpory s ohledem na tržní ceny fotovoltaických panelů a důraz je kladen na maximální využití vyrobené energie pro vlastní spotřebu. Podpora se udržuje na úrovni 50 % způsobilých výdajů s nově upravenými limity dotací, přičemž projekty kombinující fotovoltaiku s izolací získají vyšší podporu.

Poslední dny na získání vyšší dotace

Pokud si vyřídíte smlouvu na fotovoltaiku do 14.2. do 17:00 zafixujete si staré podmínky na fotovoltaiku, tedy dotaci až 200 000 Kč (pro Moravskoslezský kraj 220 000 Kč) až na dva roky. Proto neváhejte a ozvěte se nám, vše vyřídíme za Vás.

Dembo snižuje ceny instalací

V DEMBO Power jsme se rozhodli snížit ceny fotovoltaických systémů, aby byly stále přívětivé pro naše zákazníky. Tímto krokem chceme podpořit zájem o udržitelné zdroje energie a umožnit širší přístup k fotovoltaickým řešením. Naše snížení cen spolu s aktualizovanými podmínkami dotací a bonusy za kombinaci fotovoltaiky se zateplením činí investici do obnovitelných zdrojů ještě výhodnější.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.