Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Kolik vyrobí fotovoltaika kWh za den?

Fotovoltaické systémy se stávají stále populárnějšími prostředky pro výrobu elektrické energie v domácnostech a firmách. Mnozí z nás přemýšlí, kolik elektřiny může takový systém vyrobit za den. Odpověď na tuto otázku ovšem závisí na několika faktorech, které si v tomto článku rozebereme.

Faktory ovlivňující výrobu elektřiny


Velikost fotovoltaické elektrárny: Velikost systému fotovoltaických panelů je jedním z hlavních faktorů. Standardní domácí systémy obvykle mají výkon mezi 3 až 10 kWp (kilowatt-peak), což je maximální výkon za ideálních podmínek.

Počet slunečných hodin: Geografická poloha a roční období hrají významnou roli. V České republice se průměrná doba slunečního svitu pohybuje mezi 3 až 4 hodinami denně během roku.

Účinnost panelů: Kvalita a typ panelů také ovlivňují množství vyrobené elektřiny. Moderní monokrystalické panely mají účinnost okolo 20 %, což znamená, že dokáží přeměnit 20 % slunečního záření na elektřinu.

Orientace a sklon střechy: Panely orientované na jih s optimálním sklonem okolo 35 stupňů vykazují nejlepší výsledky. Odchylky od těchto ideálních podmínek mohou snížit výrobu elektřiny.

Kolik kWh můžeme očekávat?
Předpokládejme, že máte na střeše instalovanou fotovoltaickou elektrárnu s výkonem 5 kWp. V ideálních podmínkách, se 4 slunečnými hodinami denně, můžete očekávat, že systém vyrobí:
[ 5 kWp \times 4 hodiny = 20 kWh ]

Dotace Nová Zelená Úsporám


Pokud uvažujete o investici do fotovoltaického systému, můžete využít dotace z programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Společnost DEMBO Vám pomůže nejen s výběrem a instalací vhodného systému, ale také s vyřízením této dotace. Aktuálně můžete získat až 150 000 Kč na pořízení fotovoltaického systému. Tento přispěvek může významně snížit počáteční investici a urychlit návratnost vaší investice.

DEMBO nabízí kompletní služby od počáteční konzultace, přes návrh systému, až po jeho instalaci a údržbu. Navíc Vám pomůžeme s administrací a získáním dotace z programu NZÚ. Naši odborníci jsou připraveni odpovědět na všechny vaše otázky a zajistit, že váš přechod na solární energii bude co nejhladší.


Fotovoltaické systémy nejen šetří peníze na účtech za elektřinu, ale také přispívají ke snižování emisí CO2 a ochraně životního prostředí. Investice do solární energie je tedy investicí do budoucnosti nás všech.
Pokud máte zájem o více informací nebo chcete konzultaci zdarma, neváhejte nás kontaktovat. Jsme zde, abychom vám pomohli využít sluneční energii na maximum!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.