Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Výhody fotovoltaiky

Solární panely – řešení pro 21. století

Fotovoltaika je v poslední době téma, které se často vrací ve veřejné diskuzi – jak v online médiích, tak v televizních zpravodajských relacích. Všemožné diskuse iniciují nejen výrobci a montéři solárních panelů, ale také lidé, kteří již toto řešení měli možnost využít, a dokonce i vláda, která na takové investice nabízí dotaci Nová Zelená úsporám. Jakákoli chvála FVE panelů však není PR tahem – fotovoltaika má opravdu mnoho výhod:

Elektřina zdarma

Největší výhodou instalace fotovoltaických panelů je samozřejmě možnost získání elektřiny zdarma. Elektřina spotřebovaná na denní bázi v domácnosti je nejprve odebírána ze soukromé fotovoltaické instalace, a je tedy zcela zdarma. Až když dojdou „zásoby“ elektřiny odebrané ze soukromé mikroelektrárny, je nutné nakupovat elektřinu od dodavatelů elektřiny. I tak jsou však účty několikanásobně nižší než v situaci, kdy je veškerá elektřina odebírána od dodavatele.

Velkou výhodou fotovoltaiky je elektřina zdarma. Nicméně stojí za to se na tento aspekt podívat z jiného úhlu. Volba instalace fotovoltaických panelů domů vás výrazně osamostatní na neustále se zvyšujících cenách elektřiny. Při zvažování investice do fotovoltaiky se to vyplatí mít na paměti – zvláště pokud se stále více obáváte o své měsíční účty za elektřinu.

Ekologie

O tom, že naše planeta je v horším a horším stavu, není třeba nikoho přesvědčovat. Široké používání proekologických řešení by proto nemělo být považováno za možnost budoucnosti, ale jako nutnost, která by neměla čekat. V tomto ohledu je těžké najít ekologičtější variantu, než jsou solární panely.

V první řadě je třeba si uvědomit, že fotovoltaické panely jsou vyrobeny z materiálů, které jsou recyklovatelné, tedy hliníku a křemíku. Panely vyrábějící elektřinu navíc nevylučují žádný prach ani zdraví škodlivé látky – je to zcela bezpečné řešení pro nás, lidi, i pro flóru a faunu. Když už mluvíme o ekologickém aspektu fotovoltaiky, nelze zapomenout, že nespotřebovává zdroje pitné vody. Pokud vám tedy záleží na ekologii a stavu přírodního prostředí, námi nabízené solární panely jsou bezpochyby perfektním řešením pro váš rodinný dům.

Dotace na fotovoltaiku 2023

V závislosti na ploše, na které mají být fotovoltaické panely umístěny, a množství elektřiny, kterou budou schopny vyrobit, se bude odvíjet celková cena realizace. Stát velmi rád podporuje přechod k obnovitelným zdrojům energie, proto Vám garantujeme získání dotace na fotovoltaiku Nová zelená úsporám.

Využití nevyčerpatelné energie

Když už jsme u výhod fotovoltaiky, nelze nezmínit, že jejím výběrem můžete využít nevyčerpatelný zdroj energie, který je navíc běžně dostupný. Samozřejmě, že každé místo na zeměkouli je vyhřívané sluncem stejně, ale v tomto ohledu má ČR rozhodně komfortní podmínky. Solární energie je u nás srovnatelná s kalkulací pro Německo – zemi, která je v instalovaném výkonu nesporným lídrem na evropském trhu.

Obecná dostupnost solární energie v naší zemi nás nutí věnovat pozornost ještě jednomu aspektu. Instalaci solárních panelů lze provádět prakticky kdekoli – i na místech, která jsou daleko od elektrického vedení. Navíc obecně platí, že fotovoltaika je nezávislá na panujících povětrnostních podmínkách – to znamená, že jejím výběrem se nevystavujete případným výpadkům elektřiny. K úplnému poklesu výroby elektřiny nikdy nedochází.

Snadné užívání

Na výhody fotovoltaické instalace často upozorňují také lidé, kteří ji již měli možnost využít. Zde je obvykle naznačena uživatelská přívětivost instalace. Energii odebírají a vyrábějí panely automaticky, a tak se členové domácnosti denně prakticky nemusí starat o provoz instalace. Vhodným návrhem a montáží solárních panelů je instalace prakticky bezúdržbová a většinou nevyžaduje žádný větší zásah. Za zmínku také ještě jednou stojí, že fotovoltaické panely pracují tiše – díky tomu jsou denně prakticky nepostřehnutelné.

Přechod na fotovoltaiku má jenom samá pozitiva, proto neváhejte.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.