Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Optimizér FVE – důležitá součást fotovoltaické elektrárny

Optimizér FVE je klíčovou součástí moderních solárních systémů, které jsou navrženy tak, aby maximalizovaly výkon fotovoltaické elektrárny. Využití optimizéru, jako je například model Tigo, který je součástí nabídky společnosti DEMBO, přináší řadu výhod, které zvyšují celkovou efektivitu a ekonomickou návratnost investice do solárního systému.

Proč je optimizér FVE důležitý?

  1. Zvýšení výkonu jednotlivých solárních panelů: Každý solární panel může mít odlišný výkon v důsledku stínění, nečistot, orientace nebo úhlu naklonění. Optimizátory umožňují každému panelu pracovat nezávisle, což znamená, že slabší výkon jednoho panelu neovlivní celkový výkon systému. To je zásadní rozdíl oproti tradičním stringovým invertorům, kde může slabší výkon jednoho panelu snížit výkon celé řady.
  2. Monitoring a správa systému: Optimizéry, jako je Tigo, často přicházejí s pokročilými funkcemi monitorování, které umožňují uživatelům sledovat výkon každého panelu zvlášť. Tato funkcionalita pomáhá rychle identifikovat a řešit potenciální problémy, jako jsou poškozené panely nebo neefektivní konfigurace.
  3. Flexibilita v designu systému: Díky optimizérům mohou být panely instalovány v různých orientacích a nakloněních bez obav z negativního dopadu na celkový systém. To umožňuje efektivnější využití dostupného prostoru na střechách nebo v jiných lokalitách, kde by konvenční systém mohl být omezen.
  4. Bezpečnost: Optimizéry mohou přinést vyšší úroveň bezpečnosti tím, že snižují napětí v solárním systému v případě havárie nebo údržby. Tím se zmenšuje riziko elektrického úrazu.
  5. Zvýšená dlouhodobá hodnota: Systémy vybavené optimizéry obvykle vykazují lepší dlouhodobý výkon a menší úbytek výkonu solárních panelů, což zvyšuje celkovou hodnotu investice.

Optimizér Tigo

optimizer tiga
optimizer fotovoltaiky

Instalace solárního systému s integrovaným optimizérem Tigo může být klíčem k dosažení vyšší efektivity, lepšího výkonu a dlouhodobé spokojenosti s fotovoltaickou elektrárnou. Ve spojení se společností DEMBO, která tento komponent nabízí jako standardní součást, se jedná o atraktivní řešení pro široké spektrum uživatelů, od domácností po komerční provozy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.