Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x
Search
Close this search box.

Nová zelená úsporám Light – solární ohřev vody

Pozor! Dne 22. května 2024 bylo pozastaveno přijímání žádostí o dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám (NZÚ) Light. Důvodem je vyčerpání dostupných finančních prostředků. Toto rozhodnutí přichází v době, kdy je program nesmírně populární a jeho nabídka motivačních a energeticky úsporných opatření oslovuje mnoho nízkopříjmových domácností.

Nová výzva už brzy

Příjem žádostí v rámci nové výzvy NZÚ Light bude opět otevřen 25. června 2024 v 10:00 hodin. Díky navýšení alokace z Modernizačního fondu bude možné pokračovat v podpoře domácností, které program tolik potřebují.

Co je NZÚ Light a kdo na ni má nárok?

Dotace 90.000,- Kč na solární ohřev pro seniory a nízkopříjmové domácnosti v rámci nového programu NZÚ Light. Od 2.5. 2023 mohou senioři, kteří obývají bytový či rodinný dům čerpat velmi výhodnou dotaci a za solární panely na ohřev vody zaplatí pouze 1 Kč. Finanční prostředky si můžete nechat vyplatit ještě před realizací, takže není potřeba investovat žádné vlastní peníze.

Fotovoltaický systém vodu ohřívá pomocí elektřiny, kterou vyrobí fotovoltaické panely. Elektřina je přiváděna přímo k topnému tělesu ve vašem bojleru. Systém je bezúdržbový a funguje i při částečném zastínění panelů.

Nové podmínky dotace na solární ohřev vody 2024:

Jaké jsou nové podmínky Dotace pro solární ohřev vody v roce 2024?

  • Pro seniory a nízkopříjmové domácnosti zůstává příspěvěk stejný, ve výší 90.000 Kč, nově je však podmínkou pořízení nového bojleru, který je u nás v DEMBO automaticky součástí
  • Pokud se rozhodnete pro instalaci bez nového bojleru, dostanete od státu 60.000 Kč.
  • FVE systém pro ohřev vody má nově navýšený minimální požadovaný výkon z 1,5 kWp na 2 kWp
  • Řešení pro solární ohřev vody musí být vždy vybaveno povinnou ochranou proti opaření.

Jak získat dotaci NZÚ Light?

O dotaci NZÚ Light na ohřev vody můžete žádat i v případě, že jste čerpali NZÚ Light na zateplení a výměnu dveří a oken. Jednoduše si můžete podat novou žádost a čerpat dotaci i na ohřev vody. Žádat můžete také zpětně na realizace uskutečněné od 12. září 2022.

Podání žádosti je snadné. Stačí vyplnit on-line formulář přes AIS SFŽP ČR. Podmínkou pro získání dotace je profesionální montáž systému odborně způsobilou osobou.

U nás v DEMBO vyřešíme dotaci za Vás a provedeme komplexní realizaci. Součástí celé realizace jsou panely, střídač, elektrorozvaděč, upevňovací konstrukce a elektromateriál. To vše za 90 001 Kč, takže zaplatíte 1 Kč. Neváhejte a využijte tuto štědrou nabídku a snižte tak mnohonásobně Vaše měsíční náklady na energii.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.