Kreslicí plátno 1 kopie 2 copy 5@4x

Vytápění fotovoltaikou – vše, co potřebujete vědět

Získávání elektřiny k vytápění z fotovoltaické instalace je moderní a ekologické řešení. Navíc výrazně snižuje náklady na elektrické vytápění. V tomto článku vám představíme důležité informace o vytápění domu fotovoltaikou.

Topení fotovoltaikou

Účty za elektřinu neustále rostou. Tato tendence motivuje hledat alternativní zdroje energie. Je to vynikající způsob, jak nejen výrazně snížit provozní náklady domácnosti či firmy, ale také přispět k ochraně životního prostředí. 

Vytápění domu fotovoltaikou má následující výhody:

  • snížení účtů – instalace fotovoltaické instalace je poměrně vysoká počáteční cena, ale vhodnou volbou jejích parametrů a připojením k topnému systému lze snížit účty za elektřinu a náklady na vytápění domu téměř na nulu a investice se velmi rychle vrátí;
  • zvýšení autospotřeby elektřiny vyrobené fotovoltaickými panely – využití elektřiny k vytápění domu zajišťuje výhodnější využití fotovoltaických panelů bez vytváření nadměrných přebytků;
  • ekologie – vytápění elektřinou samo o sobě nevytváří škodlivé látky a její získávání z obnovitelných zdrojů navíc snižuje emise oxidu uhličitého do atmosféry;
  • komfort užívání – velkou výhodou elektrického vytápění je pohodlí; Topná sezóna je mnohem příjemnější, když se nemusíte starat o palivo a teplotu si můžete libovolně přizpůsobit svým aktuálním potřebám.

Fotovoltaika a tepelné čerpadlo

Vytápění domu elektřinou z fotovoltaiky je možné například pomocí tepelného čerpadla, které bere tepelnou energii ze vzduchu, vody a země. Některá zařízení tohoto typu mají i funkci chlazení. Jednoznačnou výhodou tohoto řešení je velmi vysoká účinnost. Kombinace fotovoltaiky s tepelným čerpadlem je velmi ekologickým řešením s možností využití dotace NZÚ.

Fotovoltaika a podlahové vytápění

Další možností, kterou fotovoltaika umožňuje, je elektrické podlahové vytápění. K provozu se využívají topné kabely, které po zahřátí vytopí váš domov. Absolutní výhodou tohoto řešení je vysoká účinnost. To určuje nízké náklady na vytápění. Teplá podlaha je velmi prospěšná zdraví a domácí pohodě. Náklady na nákup a instalaci jsou poměrně nízké, podlahové topení je bezúdržbové a nevyžaduje žádnou údržbu. Důležitý je i fakt, že je šetrný k alergikům. Tento typ vytápění domu nevytváří pohyb vzduchu. 

Topení fotovoltaikou v zimě

Někteří lidé se stále domnívají, že sluneční podmínky u nás neumožňují efektivní využití fotovoltaiky v zimě, to však není pravda. Při správném nastavení výkonu panelů dokáže elektřina z obnovitelných zdrojů pokrýt celoroční poptávku. Jen je potřeba pečlivě spočítat parametry fotovoltaické instalace ve vztahu k potřebě elektřiny a zvolit ideální sklon a orientaci FVE panelů.

To vše zajistíme, vyřídíme veškeré formality a postaráme se o pozáruční servis. Obraťte se na DEMBO Power, s.r.o.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Máte zájem o spolupráci?

Vyplňte nezávazný poptávkový formulář!

nebo
Žádné nevyžádané hovory ani e-maily. Vaše údaje jsou v bezpečí.